Kategoria: Zapowiedzi
Utworzono: 2020-02-19 16:30:45 przez jj

Poeta z Bochni spotka się z czytelnikami

Zbigniew Pikuła, poeta i satyryk urodzony w Bochni, spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania odbędzie się promocja jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się w tomik”.

Zbigniew Pikuła urodził się w Bochni, od ponad pół wieku mieszka w Majkowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne i to na okres nauki w technikum datują się jego pierwsze wiersze. Były to kuplety i wiersze satyryczne opisujące dzieje klasy i szkoły. Później zarzucił pisanie i dopiero od kilkunastu lat do niego powrócił.

Tworzy wiersze klasyczne cechujące się rymem i rytmem, zarówno liryczne jak i satyryczne. Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Jest współorganizatorem wielu imprez kulturalno - środowiskowych. Pełnił funkcję radnego - Radny Gminy Bochnia w latach 1990 - 1994 i 2014 - 2018. Obecnie na emeryturze. Jego hobby to także gra na gitarze i śpiewanie własnych tekstów.

Jest laureatem czterech ogólnopolskich konkursów literackich, na których otrzymał wyróżnienia, są to: III Ogólnopolski Konkurs Poetycki "o Buławę Marszałka" w Sulejówku 2018 r. ; XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Kosakowskiego w Iwkowej 2019 r. ; Małopolska Nagroda Poetycka "Źródło" III Edycja Tarnów 2019 r. i XV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "o Statuetkę Stolema" w Gniewinie 2019 r. Jak sam mówi: „Otrzymane wyróżnienia zachęciły mnie do częstszego zapraszania w moje progi lirycznej weny…”. Przed wydaniem swojego pierwszego tomiku wiersze liryczne, satyryczne, fraszki i limeryki publikował w „Angorze”, oraz na portalu: poetyckie-zacisze.pl.

Promowany tomik zawiera wiersze liryczne, satyryczne, fraszki, a także limeryki. Są to wybrane utwory napisane w kilku ostatnich latach.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewni Radosław Brydniak. Podczas spotkania będzie można nabyć tomik i otrzymać autograf od autora.

Spotkanie autorskie odbędzie się 25 lutego o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.