Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-10-04 21:40:08 przez eb

Pierwszy proces wyborczy

Kandydat na posła poczuł się dotknięty

Odbył się dziś pierwszy proces w trybie wyborczym w naszym powiecie. O co poszło? Otóż wójt Gminy Bochnia, Marek Bzdek na swoim profilu na facebook wyraził rozczarowanie, że Stanisław Bukowiec, radny sejmiku małopolskiego nie poprał wniosku Gminy Bochnia o dofinansowanie dla Orkiestry Dętej z Baczkowa.

Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować…. - napisał na swoim profilu Marek Bzdek.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać.
Oświadczam, że Wójt gminy Bochnia Pan Marek Bzdek  na swoim profilu na portalu facebooku zamieścił nieprawdziwą informację dotyczącą przyczyn odrzucenia wniosku o przyznanie dotacji dla Orkiestry Dętej w Baczkowie. W opublikowanym na swoim oficjalnym koncie na portalu facebook Pan Wójt Marek Bzdek stwierdza bowiem: „dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec." Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury”.

Stanisław Bukowiec skierował swoje pretensje do sądu, w trybie wyborczym.

W istocie okazało się, że dofinansowanie dla orkiestry dętej z Baczkowa nie zostało przyznane z uwagi na błędy formalne we wniosku. Otóż po taką dotację powinna wystąpić sama Gmina Bochnia. Wystąpiło natomiast Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. W istocie jest ono agendą Gminy Bochnia i przez nią jest finansowane. Sąd w Tarnowie uznał jednak „wyborczą winę” Marka Bzdeka i nakazał mu aby przez 10 dni ogłaszał na swoim profilu na fb przeprosiny dla posła in spe. Chyba, że wójt złoży apelację.

eb
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


wujcio
2019-10-05 10:35:31

p. Stanisław ochoczo pognał do sądu, bo kapitał polityczny trzeba zbijać. Ale robi to wrażenie małostkowości, co posłowi nie pasuje. I dlaczego, będąc w komisji nie zwrocił wójtowi uwagi na błąd formalny? Błąd czysto biurokratuczny.

Mógł pomóc
2019-10-05 11:37:22

Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec - skoro tak to mógł podpowiedzieć gminie jak poprawnie ten wniosek napisać by orkiestra dofinansowanie dostała. Nie zrobił tego więc chyba nie przejmował się tym dofinansowaniem dla muzyków z Baczkowa.

???
2019-10-05 12:04:22

Tak patrząc z boku pan kandydat na posła zachował się jak małe obrażone dziecko ...

jaga
2019-10-05 17:20:44

Nic bardziej urazonego niż urażona godność posła in spe