Kategoria: Twój poradnik
Utworzono: 2019-01-25 20:50:53 przez system

Gdzie wypożyczyć samochód w Krakowie?

Na wynajem samochodu decydują się zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Do wyboru mają wynajem krótko-, średnio- i długookresowy. Na krakowskim rynku istnieje wiele firm z tej branży, jednak którą wybrać? Przedstawiamy krótki poradnik, na co zwrócić uwagę w wyborze firmy tak, by współpraca była prosta, przejrzysta i satysfakcjonująca dla obu stron.


Zadbaj o swój budżet Robiąc research i przygotowując się do wyboru firmy wynajmującej samochód w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę. To oczywiste, że zależy nam na dobrej ofercie, która wpasuje się w nasz budżet. Łatwo jednak naciąć się na zatuszowane fakty i ukryte opłaty dodatkowe. Należy więc przekonać się o braku dodatkowych prowizji czy opłat. Wiele z firm wymaga wpłaty zaliczki, nawet w przypadku wynajmu samochodu z niższej półki cenowej. Uważamy to za niepotrzebne obciążenie finansowe, które w przypadku zaufanej firmy i dobrze skonstruowanej umowy jest niepotrzebne. Dobra wypożyczalnia samochodów w Krakowie zapewni darmowe podstawienie samochodu oraz zapewni ubezpieczenie oraz pokrycie kosztów ewentualnych napraw.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Chociaż oczywistym jest fakt, że cena jest ważnym czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy, to warto pamiętać, że na podeście powinniśmy stawiać nasze bezpieczeństwo. Warto więc upewnić się o dobrym stanie technicznym samochodu oraz wybrać firmę, której flota będzie złożona z nowych roczników i dobrych marek. Aby zostawić sobie furtkę dużego wyboru warto podjąć poszukiwania wcześnie i skorzystać z internetowej rezerwacji.

Zadbaj o przejrzystość umowy

Jeśli już zdecydujesz i wybierzesz wypożyczalnię, z której usług chcesz skorzystać, sprawdź, czy w umowie jasno określono kwestie ubezpieczenia czy ewentualnych napraw. Jeśli jesteś młodym kierowcą - upewnij się również, czy firma nie nałoży dodatkowych opłat. Aby zadbać o swoje prawa do edukuj się i zajrzyj do artykułu “Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu”.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.