Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-05-06 18:48:25 przez KacperGlod

Zabrakło tak niewiele. Wisła lepsza w Bochni

Wygraną Wisły zakończył się rewanżowy mecz półfinałowy o mistrzostwo I ligi. Koszykarki Contimax MOSiR Bochnia przegrały z Białą Gwiazdą wynikiem 74:78.

Bochnianki odniosły ogromny sukces, historycznie awansując do półfinałów fazy play-off w walce o mistrzostwo I ligi kobiet. W nich natrafiły na Wisłę CanPack Kraków - drużynę, która była najlepsza w trakcie sezonu zasadniczego. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Krakowie, zawodniczki MOSiRu przegrały różnicą 21 punktów. Całe nadzieję pokładane były w starciu rewanżowym, które odbyło się w sobotę w bocheńskiej Hali Widowiskowo - Sportowej.

Od początku bochnianki pokazywały swoje zacięcie i motywację do pokonania Wiślaczek. Początkowo wyglądało to bardzo dobrze, bocheńskie koszykarki wygrały pierwszą kwartę. W drugiej części meczu również utrzymywały prowadzenie. Sytuacja jednak zaczęła się komplikować w kwarcie trzeciej, w której to "Biała Gwiazda" odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego krakowianki nie oddały już do samej końcówki meczu. W ostatnich momentach czwartej kwarty bochnianki próbowały jeszcze dogonić swoje rywalki. Przewaga była jednak na tyle duża, że udało się jedynie zbliżyć do wyniku remisowego. Na hali padł rezultat 78:74, a z głośników wybrzmiała syrena kończąca spotkanie.

W finale zagra zatem ekipa z Krakowa, która powalczy o tytuł z Sokołowem Podlaskim. Bochnianki zmierzą się zaś w meczu o brąz z zespołem MUKS Poznań. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni w sobotę 13 maja o godzinie 18:00.

Contimax MOSIR Bochnia – Wisła CanPack Kraków 74-78 (25-23, 16-14, 14-21, 19-20)

Punkty: Anita Plucińska 19, Anna Krawiec 18, Magdalena Szkop 14, Małgorzata Zuchora 14, Katarzyna Kocaj 5, Gabriela Rak 4, Monika Malinowska 0.