Kategoria: Sport
Utworzono: 2019-10-30 17:39:15 przez Czas2012

Wyjątkowy IV Memoriał w piłce ręcznej im. Jerzego Widło

Relacja Jarosława Serwinowskiego

W dniu 26 .10.2019 r. odbył się już IV Memoriał w piłce ręcznej im. Jerzego Widło. Niewątpliwie IV edycja była z dwóch względów bardzo wyjątkowa.

Po pierwsze tegoroczne mecze odbyły się po raz pierwszy w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, popularnego „Mechaniaka”. Obiekt został wybudowany w roku 2018. To w tej szkole przez wiele lat Jerzy Widło był nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży.

Obecny dyrektor „Mechanika”, były wychowanek śp. Jerzego Widło, a później kolegą z pracy Pan Jan Balicki, podzielił się informacją iż o wybudowanie tej hali Pan. Jerzy zabiegał już 1982 r.

Drugą wyjątkowym wydarzeniem były cztery drużyny żeńskie które wzięły udział w tegorocznej edycji Memoriału. Reaktywacja zespołu Ladies Bochnia jest dużym sukcesem dziewczyn które po 20 latach zmobilizowały się do treningu i przystąpiły do zawodów bez żadnych oporów i w rewelacyjnej dyspozycji duchowej i sportowej.

Otwarcia turnieju dokonali wspólnie Burmistrz Stefan Kolawiński, Dyrektor ZS nr 1 Jan Balicki, żona Jerzego Widło - Ewa Widło oraz syn Daniel Widło. Padło bardzo dużo ciepłych i miłych słów, nie brakowało wspomnień o patronie i jego dokonaniach.

Po uroczystym otwarciu zawodów rodzina śp Jerzego Widło w towarzystwie jego wychowanków Jarosław Serwinowskiego i Piotra Słowiaka udała się na cmentarz aby oddać hołd patronowi imprezy.

Rywalizacja sportowa odbywał się na bardzo wysokim poziomie z wielki sercem i zapałem do gry. Drużyny żeńskie rywalizowały w systemie każdy z każdym. Wysokim poziomem sportowym w rywalizacji kobiet prezentował się zespół COOLLECTED TEAM. Zespół złożony z byłych zawodniczek z klubów ligowych - Mistrzynie Polski Masters 2019 r. - nie dał szans innym zespołom zajmując pierwsze miejsce.

Tabela kobiety:
I miejsce Coollected Team.
II miejsce Tarnów Master Team.
III miejsce Ladies Bochnia.
IV miejsce TSR Orawa.

Drużyny męskie rozegrały swoje mecze w dwóch grupach:
Grupa I Grupa II
RPA Bochnia - Wialan Tarnów
Oldbojs Bochnia - Hutnik Kraków
TSR Orawa - Czuwaj Przemyśl

Zwycięscy poszczególnych grup walczyli o I miejsce, miejsca drugie o III, miejsca ostatnie w grupach o miejsce V.

Faworyci grup nie zawiedli. Drużyna RPA Bochnia w finale spotkała się z odwiecznym rywalem z Tarnowa ( I Miejsce III Edycji Memoriału). Po bardzo zaciętej walce tym razem różnicą jednej bramki (8-7) drużyna z Bochni cieszyła się ze zwycięstwa.

Skład drużyny z RPA Bochnia:
Tomasz Węgrzyn.Andrzej Weihonig,Michał Stańdo,Maciej Panek,Sławomir Ćwik,Maciej Jacek,Tomasz Jacek,Łukasz Gicala,Jarosław Serwinowski,Piotr Słowiak,Tomasz Mikulec,Krzysztof Piotrowicz,Paweł Prysak,Andrzej Broszkiwicz.

Tabela mężczyzn:
I miejsce- RPA Bochnia
II miejsce-WialanTarnów
III miejsce Hutnik Kraków
IV miejsce TSR Orawa.

Najlepszy zawodnik - Maciej Jacak - RPA Bochnia
Najlepszy strzelec - Marcin Niedojadło - Wialan Tarnów
Najlepszy bramkarz - Paweł Stępień - Hutnik Kraków

Duże podziękowania dla firm i osób przy organizacji IV Memoriału w piłce ręcznej im. Jerzego Widło. Panu Janowi Balickiemu dyrektorowi ZS NR I za udostępnienie hali sportowej.

Sponsorom imprezy:
ATB,MotoKonkret, Mascort, Wox,Drewpłyt, Okna Plastbud, Nieruchomości Dorta Kuklińska, Wenge, TTM, KuchnieAGDSerwis Serwinowski, Trawel Perfect, Akcesoria Baristy. Bochnianin pl. i wielu osobą prywatnym.

Wielkie słowa uznania Panu Michałowi Stańdo i Maciejowi Pankowi za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawy organizacyjne podczas zawodów. Wszystkim zawodnikom byłym wychowankom, współpracownikom Jerzego Widło, którzy licznie przybyli uczcić pamięci podczas zawodów. Grzegorzowi Wojs za nadzór nad wynikami rywalizacji sportowej.

Kibicom za liczny udział i gorący doping, wolontariuszom fundacji Auxilium za pracę podczas zbiórki. Widzimy się za rok na V jubileuszowym Memoriale.

Jarosław Serwinowski
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.