Kategoria: Sport
Opublikowano: 2013-12-11 23:15:35 przez system

Uczen II LO dwukrotnym mistrzem Europy!

Na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym, które odbywały się w dniach 7-8 grudnia Pradze uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni Krzysztof Buczek zdobył dwukrotnie tytuł mistrza Europy.

Reprezentant Polski przywiózł z Czech łącznie dwa złote i jeden brązowy medal.

Krzysztof Buczek stanął na najwyższym podium wygrywając konkurencję kata drużynowe. Po raz drugi miał zaszczyt wysłuchać hymnu Polski stojąc na podium jako mistrz Europy w konkurencji enbu. Trzeci medal Mistrzostw, tym razem brązowy, Krzysztof zdobył w konkurencji kata.

To niejedyne sukcesy tego bardzo utalentowanego zawodnika. Kilka dni wcześniej, również w Pradze, uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Karate, zobywając w nich kolejen trzy medale:
- brązowy medal w kategorii enbu (konkurencja, która polega na reżyserowanej walce mężczyzny i kobiety techniką karate. Czas trwania walki wynosi od 0.55 sek. do 1.05 min,
- rugi brązowy medal Krzysztof zdobył w fukugo - konkurencji mającej wyłonić najwszechstronniejszego zawodnika. Pokonał w niej zawodników z Włoch, Rumunii i Białorusi w rundach kumite, czyli walce bezpośredniej oraz w rundach kitei, czyli kompozycje ruchów,
- po raz trzeci K. Buczek stanął na podium Mistrzostw Świata w konkurencji kumite drużynowe - razem z zawodnikami z polskiej reprezentacji zdobył brąz.

W styczniu w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się pokaz walk karate i pokaz sztuki samoobrony, zaprezentowany przez całą reprezentację Polski oraz trenera reprezentacji Rafała Wajdę.

Wiktoria Stachoń


Dodaj komentarz
captcha

Komentarze mogą przechodzić przez proces moderacji i nie pojawiać się od razu na stronie.


Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.