Kategoria: Sport
Utworzono: 2019-07-16 19:29:54 przez system

Do Krakowa zjechali najlepsi młodzi kajakarze świata

Trwają Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym. Kraków został miastem-gospodarzem tego wydarzenia już po raz drugi. Zmagania najlepszych młodych kajakarzy z całego globu trwają od 16 do 21 lipca.

Niemal 500 zawodników z ponad 50 krajów będzie walczyło o medale Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym na torze Kolna w Krakowie.
Na świecie jest około czterdziestu torów slalomowych, mamy więc bardzo dużą konkurencję. Dlatego przyznanie mistrzostw Europy, a tym bardziej mistrzostw świata to olbrzymie wyróżnienie – mówił w minionym tygodniu podczas konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski.

Miasto Kraków po raz pierwszy pełniło rolę gospodarza rolę Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym w 2016 roku.

Foto: Bogusław Świerzowski
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.