Kategoria: Region
Utworzono: 2019-08-23 20:39:05 przez eb

Zakopane: bezradni wobec sił przyrody

Burmistrz Zakopanego ogłosił trzydniową żałobę po tym jak wczoraj (22 VIII) cztery osoby zginęły pod Giewontem od uderzenia pioruna.

Burza zaczęła się o 13.30 i trwała ok. godziny. Ofiarami są osoby, które trzymały się łańcucha podczas wejścia na Giewont. Wśród nich jest dwoje dzieci: 10-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec. W efekcie burzy i po porażeniu piorunem rannych zostało rannych ponad 100 osób. Przewieziono je do szpitali w Nowym Targu, Suchej Beskidzkiego, Myślenicach i Krakowie. Liczba ofiar może wzrosnąć.

Także po słowackiej stronie Tatr burza zebrała swoje żniwo. Czeski turysta, rażony piorunem spadł w przepaść.

Wojewoda małopolski zaapelował o informacje od właścicieli pensjonatów, do których turyści nie powrócą na noc - będzie to oznaczało, że pomocy wymagają kolejne osoby, które nie wezwały pomocy i nie zgłosiły się do ratowników. W związku z tragedią w Tatrach uruchomiono specjalną infolinię kontaktową. Rodziny ofiar mogą dowiadywać się o stanie swoich bliskich pod numerami (18) 20 17 100 lub (18) 20 23 914.

Foto z Polskie Radio24
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.