Kategoria: Region
Utworzono: 2019-09-05 20:50:39 przez eb

Zakopane: 15 spotkanie z Filmem Górskim

W dniach 5-8 września, czyli od najbliższego czwartku do niedzieli, Zakopane będzie filmową stolicą Polski dla wszystkich miłośników gór. Rusza 15. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.

Poza obejrzeniem produkcji z całego świata wyświetlanych w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami czy autorami książek. O tym jak mądrze planować górskie wycieczki wszystkim chętnym odpowiedzą też osobiście ambasadorzy akcji edukacyjnej PKL. Na odwiedzających stoisko Odpowiedzialnie w góry! czekają też specjalnie przygotowane nagrody.

Podczas 15. Spotkań z Filmem Górskim stoisko PKL Odpowiedzialnie w góry! pojawi się w Parku Miejskim w Zakopanem w piątek. Przez cały weekend będzie można na nim sprawdzić między innymi swój poziom wiedzy o górach biorąc udział w quizie i spotkać się z ambasadorami akcji edukacyjnej PKL Odpowiedzialnie w góry!

Odwiedzający stoisko PKL będą mogli także wziąć udział w treningu obwodowym prowadzonym przez wykwalifikowanych trenerów, którzy podpowiedzą jak ćwiczyć, by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Eksperci udzielą darmowych konsultacji treningowych, dla chętnych dostępne będzie również przeprowadzenie analizy składu ciała, która pozwoli wprowadzić właściwą dietę i preferencje żywieniowe. W strefie chillout czeka relaks na leżakach. Na stoisku PKL prowadzona będzie tez sprzedaż pamiątek i ubrań z kolekcji sygnowanych logo Kasprowy Wierch i Gubałówka, które wykonane są na specjalne zamówienie PKL. Kolekcja lato 2019 jest utrzymana w stylu tatrzańskim, wykorzystuje wizerunki zwierząt żyjących w rejonie Kasprowego Wierchu i znajdujących się pod ścisłą ochroną. Kolorystyka odzwierciedla barwy natury. Wszystkie ubrania i gadżety zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce z dbałością o detale i najwyższą jakość wykonania.

Podczas zakopiańskiego festiwalu 15. Spotkania z Filmem Górskim przyznana zostanie także nagroda specjalna Polskich Kolei Linowych za film promujący postawy poszanowania przyrody i zachowania zasad, które wpływają na bezpieczeństwo podczas aktywnego spędzania czasu w górach. O tę i inne festiwalowe nagrody powalczy w Konkursie Filmowym aż 31 filmów z 15 krajów. Polskie Koleje Linowe są jednym ze sponsorów 15. Spotkań z Filmem Górskim.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.