Kategoria: Region
Utworzono: 2019-11-22 19:55:37 przez eb

Wielcy w Wyścigach Kolarskich spotkali się w Krakowie

Dzisiaj w Krakowie odbywa się Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Wyścigów Kolarskich (AIOCC). Dyrektorzy największych wyścigów z całego świata, w tym trzech wielkich tourów – Tour de France, Giro d’Italia oraz Vuelta a España, po raz pierwszy spotkają się w Polsce.

AIOCC to największe stowarzyszenie organizatorów wyścigów kolarskich, mające ogromny wpływ na zmiany w kolarstwie. Obecnie zrzesza ono 124 członków, a Przewodniczącym jest Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France. Dyrektorzy wyścigów co roku spotykają się, aby porozmawiać o najważniejszych kwestiach dotyczących rozwoju kolarstwa, a więc bezpieczeństwie, walce z dopingiem, promocji dyscypliny, rozwijaniu się kolarstwa kobiecego, kwestiach technologicznych, regulaminowych oraz kalendarzu UCI World Tour.

W tym roku kongres AIOCC po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Uroczyste otwarcie nastąpiło w czwartkowy wieczór, 21 listopada podczas oficjalnego bankietu w Kopalni Soli „Wieliczka”, od wielu lat związanej z Tour de Pologne. Natomiast obrady odbywają się w Krakowie, mieście szczególnie bliskim polskiemu narodowemu wyścigowi. Od lat Tour de Pologne rozpoczyna się lub kończy właśnie w stolicy Małopolski – Kraków jest Miastem – Gospodarzem Tour de Pologne nieprzerwanie od 2008 roku, w latach 2008-2016 w podwawelskim grodzie kolarze kończyli wyścigową rywalizację, natomiast w latach 2017-2019 tutaj ją rozpoczynali.

Spotkali się Christian Prudhomme, Przewodniczący AIOCC i Dyrektor Tour de France, Mauro Vegni, Dyrektor Giro d’Italia oraz Javier Guillen, Dyrektor Vuelta a España.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.