Kategoria: Region
Opublikowano: 2012-10-23 18:18:59 przez system

Wieczór przeciw rakowi

O płyty z autografami m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Marii Peszek, Czesława Mozila, książki z autografami Maryli Rodowicz, Jacka Poniedziałka i Valery’ego Giscard D’Estaing, byłego prezydenta Francji, album z podpisami całej drużyny Wisły oraz o wiele innych ciekawych pamiątek będą mogli zawalczyć zaproszeni goście podczas aukcji charytatywnej, zorganizowanej w ramach akcji profilaktycznej „Rak nie boli. Badaj się i żyj!”.

Aukcja charytatywna i spotkanie dla zaproszonych gości odbędzie się w środę 24 października w klubie Lizard King przy ul. Św. Tomasza 11 a w Krakowie o godz. 18.30. W spotkaniu uczestniczyć będą małopolscy biznesmeni, przedstawiciele wyższych uczelni i korpusu dyplomatycznego. W programie przewidziano m.in. recital Krystyny Prońko raz występ zespołu Lips.

Akcja „Rak nie boli. Badaj się i żyj!” ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnego wykrywania zmian nowotworowych skóry. Organizowana jest przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z Polsko-Brytyjskim Instytutem Medycyny Estetycznej i Dermatochirurgii Face and Body Institute oraz Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate.
Pieniądze zebrane podczas środowej licytacji przeznaczone zostaną na dofinansowanie działań profilaktycznych i informacyjnych dotyczących raka skóry, a także na tworzenie grup wsparcia dla osób chorujących na nowotwory.

W sobotę 27 października odbędą się natomiast wykłady i warsztaty skierowane do specjalistów pierwszego kontaktu, studentów kierunków medycznych, osób chorujących na nowotwory i ich najbliższych oraz wszystkich zainteresowanych profilaktyką. Tematyka wykładów to m. in. dieta antynowotworowa, samodiagnostyka i samokontrola, nowe kierunki leczenia czerniak Przyczyny niskiej wyleczalności raka skóry w Polsce tkwią nadal w zbyt późno przeprowadzanej diagnostyce, niedostępności badań profilaktycznych oraz braku wystarczającej wiedzy wśród osób, które jako pierwsze mają kontakt z pacjentem.

Dlatego głównym celem akcji jest zachęcanie do wykonywania badań, propagowanie profilaktyki zdrowotnej, upowszechnianie informacji na temat najnowocześniejszych metod diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych, co w przyszłości, mamy nadzieję przyczyni się do zmniejszenia liczby osób umierających na czerniaka.

W 2007 roku Instytut Dermatochirurgii i Kosmetologii – Face and Body Institute po raz pierwszy przeprowadził akcję pod nazwą „Skóra na wagę złota”. Od tamtej pory bezpłatnie przebadano już ponad 2 tysiące pacjentów, a do projektu przyłączyło się wiele znanych osób, m.in. Danuta Stenka, Tomasz Kot, Zbigniew Wodecki, Adam Ferency, Kinga Preis, Leszek Kuzaj i wielu innych.

Na wykłady można rejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.raknieboli.pl oraz pod numerem tel. 791-489-592.

Program akcji:
27 października 22, ul. Basztowa 22, Małopolski Urząd Wojewódzki

Wykłady otwarte:

10.00 - 11.30 Dieta antynowotworowa - prawdy i mity - prof. dr hab. Ewa Cieślik i dr Aneta Kopeć
12.00 – 13.30 Samodiagnostyka i samokontrola skóry. Jak chronić się przed nowotworem - dr n. med. Rafał Pabiańczyk oraz lek. med. Łukasz Małecki we współpracy z prof. dr hab. n. med. Markiem Pawlickim

Wykłady dla specjalistów:

14.00 - 16.00 Wsparcie społeczne osób z chorobą nowotworową – Aleksandra Gronostaj, wykład pod opieką merytoryczną prof. dr hab. Władysława Łosiaka
16.30 – 18.00 Nowoczesna diagnostyka nowotworów skóry. Nowe kierunki leczenia czerniaka złośliwego – dr n. med. Rafał Pabiańczyk oraz lek. med. Łukasz Małecki we współpracy z prof. dr hab. n. med. Markiem Pawlickim
18.30 - 20.00 - Dieta antynowotworowa - prawdy i mity – Prof. dr hab. Ewa Cieślik

Warsztaty:

11.30 - 13.30 – „Przekroczyć zwrotnik raka”. Warsztat dla osób chorujących na nowotwory – mgr Alicja Widera
11.30 – 13.30 - Warsztat dla osób chorujących na nowotwory oraz dla osób wspierających „Wejdź na drogi zdrowienia – wspomóż proces swojego leczenia” - lekarz, specjalista psychiatra Agnieszka Buczek oraz psycholog Monika Piątkowska
14.00 – 16.00 - Warsztat dla osób chorujących i ich rodzin „Jednak nie jesteś sam” - psychodietetyk, terapeuta zajęciowy Joanna Perun
16.30 – 18.30 - Warsztat dla rodzin osób chorujących na nowotwory „Radźmy sobie razem” - psycholog, psychoterapeuta Elżbieta Gregorasa.


Dodaj komentarz
captcha

Komentarze mogą przechodzić przez proces moderacji i nie pojawiać się od razu na stronie.


Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.