W weekend Dni Dąbrowy Tarnowskiej
<html />
W ten weekend Dąbrowa Tarnowska rozpoczyna swoje doroczne święto. Świętowanie upłynie pod znakiem dobrej muzyki, żywej sztuki plastycznej, niebanalnego spektaklu teatralnego, pokazu sztucznych ognii oraz V Spotkania Kultur. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.
Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w warsztatach towarzyszących II Międzynarodowemu Plenerowi „Barwy Dąbrowy”. Artyści będą rzeźbić w specjalnej zadaszonej strefie, która zostanie wyznaczona na parkingu DDK pojutrze, będzie można obserwując rzeźbiarzy w żmudnej pracy próbować swoich sił pod opieką doświadczonych polskich i białoruskich instruktorów. Mieszkańcy będą mogli „podglądać” stanowiska twórczej pracy malarzy, polujących na ciekawe tematy i motywy na nieograniczonej przestrzeni miasta i przedmieść Dąbrowy. W plenerze weźmie udział łącznie 12 artystów (rzeźbiarze z Białorusi, malarze z kilku zakątków Polski: Łukanowice, Tychy, Krasnystaw i dąbrowianie).
Kogo nie zainteresuje plastyka, być może skusi się na niezapomniane wrażenia Dąbrowskiej Nocy Bluesowej. W piątkowy późny wieczór (godz.21:00) na dziedzińcu pięknie iluminowanej synagogi będzie można posłuchać młodych bluesmanów, przy okazji w ramach prezentacji multimedialnej poznać najwybitniejszych twórców tego gatunku. Zagrają absolutnie na żywo i dając z siebie wszystko: Mateusz Łapa, Marcin Bogacz, Sebastian Lechowicz, Tomasz Dąbrowa, Bartosz Partyński, tarnowska formacja „Net Force”. Na koniec wspólne Jam Session, będące okazją do gremialnego kołysania się w rytmie bluesa...
Sobotni wieczór będzie należał do muzy teatru. Zespół młodych zdolnych dąbrowskich aktorów pod kierunkiem Daniela Klaczaka i Pawła Chojnowskiego w sali kina „Sokół” wystawia premierowo spektakl „Ohey contra Kafka” - ambitne i gorzkie w wymowie przedstawienie o uwikłaniu jednostki w sieci niezrozumiałych zależności i przekleństw losu, o samotności człowieka XXI wieku. Mieszanka piorunująca – dająca do myślenia: groteskowa sztuka Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Ohey'a” w połączeniu z głównym wątkiem powieści Franza Kafki „Proces”. To koniecznie trzeba zobaczyć, tym bardziej, że w rolach głównych występują lubiani i bardzo zdolni: Natalia Morawiec, Grzegorz Gruchała i... grający reżyser Daniel Klaczak. Premiera o godz.19:00.
A jeśli żadna z propozycji na pierwszy weekend święta miasta nie przypadnie do gustu, zawsze sposobem na upał i nudę („nic się nie dzieje?!”) może być jeden z kilku seansów dziennie granej w cyfrowym kinie „Sokół” premierowo „Epoki lodowcowej 4” w 3D! Grube mury przedwojennego budynku zapewniają naturalną klimatyzację.