Uroczystości peregrynacji w Brzesku
W diecezji tarnowskiej trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.W czwartek 24 lipca dotarły do dekanatu brzeskiego. Obraz został przekazany z dekanatu wojnickiego. Powitał go na brzeskim rynku biskup diecezji tarnowskiej Jan Piotrowski wraz z ks. dziekanem Józefem Drabikiem oraz licznie zgromadzonymi parafianami Brzeska.
Przez prawie dwa lata obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie pielgrzymują po naszej ziemi, pragnąc niejako spotkać się z każdym osobiście w realiach codziennego życia.
Adoracja i czuwanie potrwają do piątku 25 lipca, po czym zostaną przekazane do parafii w Jadownikach. Swoją drogę będą kontynuowały przez wszystkie parafie dekanatu brzeskiego, która zakończy się w sobotę i niedzielę 2 i 3 sierpnia uroczystościami w kościele Miłosierdzia Bożego.
Dodaj komentarz
Komentarze mogą przechodzić przez proces moderacji i nie pojawiać się od razu na stronie.
Komentarze użytkowników
Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.