Kategoria: Region
Utworzono: 2019-10-16 19:15:44 przez eb

Uratowały człowieka z pożaru

We wtorek, 15 października prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z bohaterskimi strażniczkami miejskimi, które z narażeniem zdrowia i życia uratowały starszego mężczyznę wyprowadzając go z płonącej altany na ogródkach działkowych przy al. Pokoju.

21 września, tuż po godz. 19.00 w rejonie ronda Dywizjonu 308 w Nowej Hucie zapaliła się altana. Na miejscu jako pierwszy pojawił się patrol straży miejskiej z oddziału Śródmieście.

Dwie funkcjonariuszki: Magdalena Motyl i Magdalena Szal, wyprowadziły mężczyznę z objętego ogniem budynku. Do akcji ratunkowej włączyli się także strażnicy z Nowej Huty, którzy dostrzegli kłęby czarnego dymu i przyjechali z pomocą. Dzięki szybkiej reakcji strażników poszkodowany nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.