Kategoria: Region
Utworzono: 2019-10-07 19:21:02 przez eb

Skandynawowie zaśpiewają w krakowskich kościołach

Już 19 października w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wykonanie „Requiem d-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na koncercie w kościele ojców franciszkanów wystąpią klasyczne chóry ze Skandynawii, soliści i Krakowska Młoda Filharmonia pod batutą Tomasza Chmiela.

Na koncert do Krakowa przyjadą chóry: Helsingør Kammerkor, Chorus Soranus, Gundsøkoret z Danii oraz Kirkkonummen Kamarikuoro z Finlandii. Towarzyszyć im będą soliści: Alicja Ciesielczuk – sopran, Magda Niedbała Solarz – mezzosopran, Jakub Pawlik – tenor i Piotr Kwinta – bas.

Koncert w kościele przy pl. Wszystkich Świętych 5 rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej, w piątek, 18 października, o godz. 18.45 duński chór Helsingør Kammerkor zaprasza do kościoła pw. Św. Mikołaja przy ul. Kopernika 9 na swój koncert. Zespół zaprezentuje twórczość najwybitniejszych kompozytorów duńskich. Wstęp wolny.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.