Kategoria: Region
Opublikowano: 2012-03-14 18:33:50 przez system

Pomogą rozwijać się tarnowskim firmom działającym w sektorze IT

<html />

13 marca w Urzędzie Miasta Tarnowa zebrało się grono tarnowskich przedsiębiorców zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii w swoich firmach lub stosujących je w biznesie od dawna.

Pretekstem do spotkania była konferencja organizowana przez Urząd Miasta Tarnowa przy współudziale parku technologicznego MMC Brainville, który powstaje w Nowym Sączu, zatytułowana „Szanse i bariery w rozwoju nowych technologii w tarnowskich firmach”.
Spotkanie otworzyli Przewodnicząca Komisji Rozwoju i Spraw Komunalnych Miasta Tarnowa Małgorzata Mękal, dyrektor Wydziału Strategii Urzędu Miasta Tarnowa Grzegorz Gotfryd oraz Krzysztof Wnęk, Prezes Zarządu parku technologicznego MMC Brainville.

– Cieszę się, że w Tarnowie odbywa się kolejna konferencja, która w nazwie ma “nowe technologie”. Temat ten jest nam bardzo bliski, ponieważ już od wielu lat nasz Wydział Informatyzacji nie pełni tylko roli wspomagającej obowiązki ustawowe urzędników, a systematycznie realizuje wdrażanie kompleksowych platform informatycznych w mieście – powiedział, wprowadzając uczestników konferencji w temat nowoczesnych technologii, Janusz Różycki, dyrektor Wydziału Informatyzacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Konferencja miała charakter networkingu i wymiany doświadczeń. Prezentacje i dyskusje panelowe z udziałem praktyków, takich jak Wojciech Seremet, Prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, czy Marek Zieliński, Prezes Grupy Zicom, dowiodły, że przed tarnowskimi przedsiębiorcami wraz z rozpoczęciem działalności parku technologicznego MMC Brainville otwierają się nowe możliwości rozwoju biznesowego opartego na nowoczesnych technologiach.

Nowy Sącz, w którym powstaje MMC Brainville, znajduje się blisko Tarnowa, jednak oprócz fizycznej bliskości widzę, że mamy podobną determinację do nieustającego rozwoju. Oba miasta leżą poza dużymi aglomeracjami, w których zazwyczaj wiele się dzieje i przedsiębiorcy bez trudu znajdują dla siebie różne możliwości rozwoju. My musimy sami stworzyć te możliwości poprzez rozwój ekosystemu (firmy, instytucje otoczenia biznesu, uczelnie) wspierającego wdrażanie nowych technologii w firmach i na ich bazie budowanie konkurencyjności przedsiębiorstw – mówił podczas swojej prezentacji Krzysztof Wnęk, Dyrektor Projektu MMC Brainville.
– Z badań wynika, że wszyscy w nowe technologie i innowacyjność głęboko wierzą, jednak tylko garść wie, jak to zrobić – mówił Wojciech Seremet, Prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.

Miejscem, które może pomóc i pokazać, jak wdrażać nowe technologie do tarnowskich biznesów, jest park technologiczny MMC Brainville. Każdej firmie, która zdecyduje się na współpracę z MMC Brainville (również zdalną za pośrednictwem Wirtualnego Biura), park oprócz wynajmu nowoczesnej powierzchni biurowej zapewni dostęp do zlokalizowanej tam infrastruktury IT, na którą składać się będzie m.in. jedna z najnowocześniejszych serwerowni w tej części Europy, pracownie i laboratoria IT. Oferuje również szybki i niezawodny dostęp do Internetu. Przedsiębiorcy będą mogli skupić się na swojej podstawowej działalności, otrzymując również pełne wsparcie w takich dziedzinach, jak m.in. doradztwo prawne i unijne, outsourcing księgowy i marketingowy, a także pozyskiwanie kapitału na start i rozwój.

W mojej firmie każda innowacja oparta była na zmianie, z doświadczenia wiem, że nie warto odkładać w czasie zastosowania i wdrażania nowych rozwiązań. Przedsiębiorstwa, które będą szybsze, mają większe szanse na sukces – powiedział Marek Zieliński, Prezes Grupy Zicom, który od lat rozwija firmę w oparciu o nowoczesne technologie.

Ciekawym sposobem na taką „zmianę” dla tarnowskich firm, które w swojej działalności wykorzystują nowe technologie, może stać się udział w konkursie ogłoszonym przez MMC Brainville. Ta firma, która najciekawiej opowie o tym, jak w swojej działalności wykorzystuje nowe technologie, wygra bezpłatny roczny dostęp do infrastruktury biurowej w parku technologicznym MMC Brainville wraz z pakietem usług doradczych wspierających rozwój biznesu, o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Zwycięzcę wybierze kapituła konkursowa, w skład której wchodzą Roman Kluska oraz wiceprezes Grupy i3D - Arkadiusz Patryas.