Kategoria: Region
Utworzono: 2019-09-03 20:15:43 przez eb

Kraków: warsztaty koronki klockowej

Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty koronki klockowej. Zajęcia, które poprowadzą członkinie stowarzyszenia Koronczarki Ziemi Krakowskiej, odbędą się w dniach 7-8 i 14-15 września w godz. od 10 do 18 w Celestacie przy ul. Lubicz 16.

Koronczarki Ziemi Krakowskiej to stowarzyszenie zrzeszające depozytariuszki, które kontynuują tradycję koronki klockowej, a także igiełkowej. Starają się podtrzymać ten element folkloru i rzemiosła artystycznego. Krakowska Koronka Klockowa została wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Polski.

Organizatorzy zapraszają na otwarte warsztaty w kolejne dwa tygodnie września. Będą pokazywać swoje metody i pomoce, które wykorzystują w przygotowaniu koronki klockowej. W czasie warsztatów będzie można podpatrzeć, nauczyć się lub nawet wykonać koronkę.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wstęp bezpłatny.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.