Kategoria: Region
Opublikowano: 2014-10-13 21:09:06 przez system

Inauguracja ICE Kraków tuż, tuż

Cztery dni potrwają atrakcje związane z otwarciem Centrum Kongresowego ICE Kraków. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się 16 października będzie koncert Zbigniewa Preisnera 2014. Tu i teraz (który zostanie powtórzony w piątek, 17 października). Natomiast 18 i 19 października odbędą się Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt. Bezpłatne wejściówki na Dni otwarte można odbierać od wtorku 7 października w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków.

Głównym przesłaniem dzieła 2014. Tu i teraz, stworzonego przez Zbigniewa Preisnera specjalnie dla Centrum Kongresowego jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu. Dzieło wokalno-instrumentalne zostanie zaprezentowane w Sali Audytoryjnej, największej z sal ICE Kraków Congress Centre. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jest to jedna z najlepszych sal koncertowych w kraju.

Koncert 16 października będzie wydarzeniem zamkniętym, na który wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście zagraniczni i krajowi. Za to już dzień później (piątek 17 października) widowisko zostanie powtórzone specjalnie dla mieszkańców Krakowa.

Kolejnym punktem inauguracji Centrum Kongresowego będą Dni otwarte (18 i 19 października, sobota – niedziela) podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte. Będą to m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Trasa zwiedzania została opracowana w taki sposób, by w czasie 30 minut zwiedzający mogli zobaczyć najciekawsze miejsca Centrum Kongresowego.

Wydarzeniem specjalnym zaplanowanym na sobotę 18 października będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý. Dzień później odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.

Wejściówki na Dni otwarte dostępne będą w szerokiej dystrybucji od wtorku 7 października od godz. 10:00 w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2).

Szczegółowe informacje o Centrum Kongresowym oraz o wydarzeniach inauguracyjnych dostępne są na stronie www.icekrakow.pl.


Dodaj komentarz
captcha

Komentarze mogą przechodzić przez proces moderacji i nie pojawiać się od razu na stronie.


Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.