Gabinet masażu, z którego klienci nie będą chcieli wyjść
Gdy ból w szyi lub nodze jest już nie do zniesienia, wybieramy się do fizjoterapeuty z nadzieją, że uratuje nasze schorowane ciało. Gdy chcemy zrobić komuś prezent na urodziny lub rocznicę, kupujemy mu masaż relaksacyjny lub pobudzający. Właśnie z tymi dwoma przypadkami większość Polaków kojarzy gabinety masażu. Czy można jednak coś zrobić, aby zwabić klientów nie tylko „od święta”?
Bądź profesjonalny i zadbaj o klimat
Podstawa to przede wszystkim umiejętności. Nie otworzymy gabinetu masażu czy fizjoterapii z prawdziwego zdarzenia, jeśli nie jesteśmy wykwalifikowani w tym kierunku. Dodatkowym atutem jest nasza aparycja i stosunek do odwiedzających salon. Jeżeli jesteśmy mili, cierpliwi i empatyczni, nie sposób nas będzie nie polubić. Kolejnym istotnym punktem przy zakładaniu salonu, jest jego lokalizacja. Oczywiście nie zawsze to od nas zależy, ale jeżeli mamy wybór – dobrze jest się zorientować, czy dojazd do tego miejsca nie będzie trudny, czyli czy znajduje się blisko większego węzła komunikacyjnego. Należy także dopilnować wszelkich wymogów Sanepidu oraz przepisów BHP. Sam gabinet powinien być przestronny, dobrze oświetlony i przytulny. Ludzie reagują na kolory do końca nie będąc tego świadomym. Dlatego również kolor ścian jest bardzo ważny. Kolory nie powinny być intensywne i krzykliwe. Lepiej zrezygnować z krwistej czerwieni czy mocnej pomarańczy. Najpopularniejszymi barwami w gabinetach tego typu są stonowane fiolety lub pastelowe odcienie zieleni. Muzyka w poczekalni nie powinna być za głośna i absorbująca. W końcu goście salonu masażu przychodzą tam, żeby się wyciszyć i odpocząć.
Poszukaj pomocy finansowej
W zależności od tego, ile zabiegów oferujemy, tyle pomieszczeń i maszyn powinno się znaleźć. Tu trzeba pamiętać, aby sprzęt nie stał ciasno ustawiony w gabinecie i nie blokował przejścia. Inwestując w sprzęt rehabilitacyjny warto zwrócić uwagę na producenta – czy ma dobrą opinię i czy inni fizjoterapeuci i masażyści chwalą sobie jego produkty. Planując zakupy trzeba też dokładnie rozeznać się, czy mamy możliwość otrzymania dofinansowania. "Sprzęt rehabilitacyjny często wymaga większych wkładów finansowych, dlatego duża ilość pacjentów ubiega się o wsparcie finansowe na inwestycję. W roku 2013 dofinansowanie otrzymało 178 375 osób." (cyt.: http://www.juventas.pl/). W przyszłym roku powiaty otrzymają możliwość jeszcze większego wsparcia finansowego dla niepełnosprawnych. Będą mogły pokryć nawet 80 proc. kosztów zakupów!