Kategoria: Region
Utworzono: 2019-09-02 20:14:33 przez eb

Film z Krakowa w konkursie Senior Movie

Krótkometrażowy film animowany pt. „Przyszło nowe” przygotowany przez seniorów z Krakowskiego Centrum Seniora zakwalifikował się do konkursu głównego Festiwalu Filmowego Senior Movie w Szczecinie.

„Przyszło nowe” to nakręcona metodą poklatkową lalkowa opowieść o tym, jak obecne tendencje budowy parkingów niweczą miłe, proste formy spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Twórcami filmu są: Jadwiga Naparzewska – emerytka, absolwentka Politechniki Krakowskiej na wydziale Budownictwa Wodnego, która maluje, uczy się grać na instrumentach i tworzy muzykę do własnych filmów; Alina Gil, która choć ma wykształcenie techniczne świetnie odnajduje się w humanistycznych trendach, a w młodości uprawiała wyczynowo gimnastykę przyrządową oraz January Witkowski – wielokrotnie nagradzany rysownik, malarz samouk, fraszkopisarz oraz nowelista. Wszyscy od lat angażują się w działalność Klubu Filmików Animowanych przy Krakowskim Centrum Seniora i prowadzą własny kanał na Youtube pt. „seniorek Kraków”.

Festiwal Filmowy Senior Movie to wyjątkowa formuła na mapie festiwali filmowych w Polsce. Impreza skierowana jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym, czyli powyżej 60 roku życia, rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego. Na festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące w postaci dyskusji, wykładów dotyczących sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych, wartościowych produkcji filmowych, spotkania z zaproszonymi gośćmi ze świata filmowego, koncerty, wystawy itp.

Wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursu głównego tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 12-15 września prezentowane są na stronie www.seniormovie.pl/festiwal-2019
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.