Kategoria: Region
Utworzono: 2019-10-09 19:28:43 przez eb

Dokopać psychiatrom? Tylko podczas „Human Week”!

Od poniedziałku trwa I Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week”. Na wszystkich zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego czekają otwarte wykłady, spotkania, pokaz filmu i wieczór z poezją. Odbędzie się także mecz piłki nożnej z udziałem krakowskich psychiatrów.

I Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week” organizowany jest przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W ramach „Human Week” 10 października w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego zostanie rozegrany mecz piłki nożnej, w którym z drużyną psychiatrów ze Szpitala Uniwersyteckiego rywalizować będzie drużyna złożona z przedstawicieli organizatora i współorganizatorów. Mecz odbędzie się o godz. 10 w Hali 100-lecia KS Cracovia pod hasłem „Dokopać psychiatrom”.

Tego samego dnia organizatorzy zapraszają na pokaz filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” i spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro, a także na spotkanie „Teatr jako terapia” z Jerzym Fedorowiczem. W ramach dnia otwartego w Galerii Miodowa można obejrzeć dzieła artystów i twórców z Art Studio Miodowa – pracowni edukującej artystycznie osoby, które przeżyły różnego rodzaju kryzysy psychiczne.

Na piątek została zaplanowana akcja artystyczna „Maski i twarze” oraz spotkanie zorganizowane pod hasłem „Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiński?”. Finałem I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego będzie wieczór z poezją Marty Eloy-Cichockiej, Joanny Oparek i Juliusza Pielichowskiego z muzyką na żywo, na które mieszkańcy Krakowa zaproszeni są do Miejskiego Centrum Dialogu przy ul. Brackiej.

W Pensjonacie U Pana Cogito, w którym większość personelu stanowią osoby po kryzysach psychicznych, do końca tygodnia odbywają się spotkania z doradcami zawodowymi i trenerami pracy dotyczące aktywizacji zawodowej osób chorych psychicznie.

Przez cały czas trwania „Human Week” ze specjalistami dyżurującymi w godz. 10-16 w namiotach tematycznych rozstawionych pod Muzeum Narodowym można porozmawiać o psychoterapii, zaburzeniach, uzależnieniach i metodach ich leczenia.

Fot. Bogusław Świerzowski
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.