Dla poszkodowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe
Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty
4 lipca br. rusza kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających oszukańcze fundusze i polisolokaty. Akcja skierowana jest do mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego. To już druga edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem kampanii informacyjnej w ramach której Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” uruchomi m.in. infolinię za pośrednictwem której, poszkodowani otrzymają od prawników bezpłatne porady, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych.
- *Finalnym rezultatem kampanii ma być dotarcie do szerokiej opinii publicznej z informacją o problemie i o możliwościach jego rozwiązania. W ramach kampanii Stowarzyszanie „Przywiązani do Polisy” przygotowało plakaty informacyjne, które planuje rozpowszechnić w urzędach i parafiach na terenie całej Polski.
- Świadome społeczeństwo będzie wpływać na instytucje państwowe i w ten sposób uruchomione zostanie dodatkowe wsparcie dla osób, które zostały złapane w pułapkę polis z funduszem inwestycyjnym - mówi Jacek Łęski prezes Stowarzyszenia „Przywiązani do Polisy”.
- Nacisk mediów oraz opinii publicznej powinien zwrócić uwagę władz Rzeczypospolitej, które mają obowiązek stanąć po stronie obywateli i wprowadzić w Polsce rozwiązania systemowe stosowane w krajach Unii Europejskiej, eliminujące bezprawne praktyki towarzystw ubezpieczeniowych.
- Przeczytaj plakat promocyjny TUTAJ***
Funduszowo-polisowy przekręt stulecia
Szacuje się, że ok. 5 milionów Polaków wykupiło różnego rodzaju polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym czyli tzw. polisolokaty. Miały one służyć pomnażaniu oszczędności. Tymczasem zarabiają na nich jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe i ich sprzedawcy. W ekstremalnych przypadkach „polisolokaty” tracą nawet do 50% wartości w pierwszym roku oszczędzania. W perspektywie kliku lat straty te przekraczają nawet 80%! Doradcy sprzedający poliso lokaty otrzymywali bardzo wysokie prowizje a klienci nie byli o tym fakcie informowani! Kiedy ludzie orientują się, że wpadli w finansową pułapkę i chcą wyplątać się z toksycznego produktu, ubezpieczyciele stosują nawet 100 % „opłatę likwidacyjną” bezprawnie zabierając oszczędności klientów. Organy państwowe z Komisją Nadzoru Finansowego na czele przez ostatnie lata pozostawiły ludzi samych z problemem, prowadziły działania pozorowane, a tworzone akty prawne nie usunęły skutecznie rezultatów oszukańczego procederu.
Konkretna pomoc - bezpłatna porada prawna
Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” zorganizowało dyżury prawników i ekspertów, którzy udzielają bezpłatnych porad dotyczących tego, jak wyplątać się z niekorzystnej umowy i odzyskać utracone pieniądze. Kampanię informacyjną podzielono czasowo i terytorialnie na etapy. W każdym miesiącu działania obejmą jedno lub dwa województwa. Konsultacje dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego będą udzielane od 4 lipca do 15 września (poniedziałek - czwartek w godzinach 10.00 - 17.00.)
Sądy na szczęście po stronie klientów
Najskuteczniejszą drogą do odzyskania własnych oszczędności jest proces sądowy. Polskie sądy wielokrotnie orzekały, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują w umowach niedozwolone zapisy. Wielokrotnie stwierdzały, że sprzedaż tzw. polisolokat była nierzetelna, a klientów nie informowano wyczerpująco o ryzyku związanym z kupowanymi „polisami”.
- Dopóki ubezpieczyciele nie zobaczą wyroku, udają, że nie wiedzą o co chodzi i traktują klientów arogancko. Szanse na odzyskanie oszczędności są tymczasem bardzo duże – mówi prawnik Anna Lengiewicz. - *Sądy z reguły stają po stronie konsumentów i nakazują oddanie bezprawnie pobranych opłat. Wielu poszkodowanych czeka jednak proces sądowy. *
Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” jest organizacją samofinansującą się, nie jest związane
z żadną partią polityczną. Zarząd i członkowie stowarzyszenia są zwolennikami gospodarki wolnorynkowej, ale stanowczo sprzeciwiają się działaniom instytucji finansowych łamiących prawo
i wykorzystujących swą pozycję , by bezprawnie pozbawiać ludzi pieniędzy. *Stowarzyszenie zaprasza do kontaktu i współpracy poszkodowanych oraz sympatyków tego obywatelskiego przedsięwzięcia. *
Wszystkie informacje dotyczące działalności znajdują się na stronie www.przywiazanidopolisy.pl
oraz na profilu Stowarzyszenia „Przywiązani do Polisy” na Facebooku.
W razie jakichkolwiek pytań stowarzyszenie prosi o kontakt pod mail: przywiazanidopolisy@gmail.com lub tel. +48 665 854 730 lub 665 854 410, 721 565 623, 665 851 314.
- *