Kategoria: Kultura
Utworzono: 2020-02-27 11:21:28 przez eb

Spotkanie z bocheńskim poetą

25 lutego w sali klubowej bocheńskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą. Mało do tej pory znany, bocheński poeta „zebrał się w tomik” i pod takim właśnie tytułem wydał swoją debiutancką książkę.

Zbigniew Pikuła ma 60 lat. Mieszka w Majkowicach. Co ciekawe – jest emerytowanym pracownikiem więziennictwa. Był też radnym Gminy Bochnia w kadencjach 1990 – 1994 i 2014 – 2018. Pisze od czasów szkoły średniej, choć jak przyznaje – z dużymi przerwami. Jego utwory są rymowane. Tworzy zarówno wiersze liryczne, jak i satyryczne a także limeryki. Autor gra również na gitarze i śpiewa swoje utwory.

Za swą twórczość był wielokrotnie wyróżniany: w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Buławę Marszałka” w Sulejówku 2018 r. ; XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Kosakowskiego w Iwkowej 2019 r. ; II Edycji konkursu „Źródło”, Tarnów 2019 i wreszcie w XV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym „o Statuetkę Stolema” w Gniewinie 2019r.

Te wyróżniania zachęciły go zarówno do wydania tomiku jak i do dalszej twórczości.

Podczas wtorkowego spotkania przeprowadzono zbiórkę na leczenie dziewczynki o imieniu Marysia. Na jej rzecz odbyła się też licytacja tomiku.

eb

Zdjęcie z https://biblioteka-bochnia.pl/
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.