Kategoria: Kultura
Utworzono: 2020-03-09 10:58:32 przez jj

Spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem

Biblioteka Miejska zaprasza 31 marca 2020 r o godz. 18.00. do sali klubu Biblioteki na spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem i promocję jego najnowszej książki pt. „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.
Spotkanie poprowadzi Bernadetta Macheta. Wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć promowaną książkę gościa i zdobyć bezcenny autograf.

„Książka, której nigdy nie przeczytasz” zabiera czytelnika w podróż po pełnych sprzeczności meandrach pisarskiego narcyzmu, ostentacyjnej ignorancji intelektualnej i usilnej próby skonstruowania własnej tożsamości. To gorzka opowieść o współczesnej grafomanii w dobie mediów społecznościowych, doprawionej bezsensem istnienia, patologicznymi relacjami z rodzicami, alkoholem i narkotykami. A to wszystko dzieje się w najbardziej literackim z literackich miast w Polsce – Krakowie oraz epizodycznie w Amsterdamie i Paryżu.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodzony w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Pełnometrażowy debiut prozatorski nastąpił 7 lat później – w 2017 roku nakładem wydawnictwa Novae Res wydano jego powieść „I tak dalej”. Na 2020 rok zaplanowana jest premiera jego drugiej książki pt.: „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.

Publikowano go także w nieistniejącym już kwartalniku „s Z A F a” i niezliczonych zakamarkach internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta.

Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpageu Dzienność.

źrodło: wiktororzel.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Viki
2020-03-09 21:50:46

Czy Wiktor Orzeł ma coś wspólnego z Jerzym Orłem?