Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-11-22 20:30:39 przez eb

Promocja książki o gen. Dobrodzickim

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Bochni miała miejsce promocja książki „Generał Jerzy Dobrodzicki 1884-1934" z udziałem jej autorów, prof. Jerzego Gizy i dr. Tomasza Podgórskiego.
W spotkaniu uczestniczył starosta Adama Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak, a także władze miasta z zastępcą burmistrza Gustawem Kortą na czele, przedstawiciele Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników ziemi Bocheńskiej oraz innych jednostek i stowarzyszeń kulturalnych, a przede wszystkim żołnierze 21 batalionu logistycznego z Rzeszowa, mającego za patrona gen. Dobrodzickiego.

W czasie spotkania twórcy książki, ale także zaproszeni goście, podnosili zasługi gen. Dobrodzickiego dla Bochni i całej Ziemi Bocheńskiej, przede wszystkim związane z odzyskaniem niepodległości pod koniec października 1918 r.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli uzyskać podpisy autorów na egzemplarzach książki.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


None
2019-11-22 21:28:34

kolawinski nie przyszedł na darmochę -dziwne to ...