Kategoria: Kultura
Utworzono: 2020-02-03 21:32:28 przez jj

Noworoczny Koncert Orkiestry Baczków

2 lutego 2020 Hala Widowiskowo sportowa ponownie gościła Orkiestrę Baczków. Podczas przepięknego Koncertu Noworocznego pojawiły się utwory według aranżacji kompozytora, Kapelmistrza i Dyrygenta Wojciecha Zwierniaka.

Mogliśmy usłyszeć przeboje Krzysztofa Krawczyka, Skaldów, Zbigniewa Wodeckiego, Queen, Stanisława Moniuszki, Johanna Straussa, Hansa Zimmera. Z Orkiestrą wystąpiła sekcja smyczkowa Sinfonia Carpathia.

Na scenie muzykom towarzyszyli soliści: Weronika Czyż, Monika Polak, Adam Jarzmik, Mateusz Wojkowski, Jakub Oczkowski oraz Tomasz Jarosz, który wystąpił również w roli prowadzącego koncert. Do jednego z utworów wystąpiła również bochenska grupa taneczna ze szkoły tańca Dance & Fitness House.

Charytatywnemu koncertowi towarzyszyła zbiórka funduszy na leczenie Marysi Miąsko, udało się zgromadzić 5615.95 zł i 10,20€.

Orkiestra Baczków w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 25 lecia istnienia. W 1994 roku, z inicjatywy księdza Tadeusza Górki, wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach, rozpoczęła regularne próby grupa osób tworząc zalążek zespołu. Jak zapisano w Kronice Orkiestry, już w czerwcu 1995 roku, niecały rok po powstaniu, po raz pierwszy wzięła ona udział w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Grobli.

W styczniu 2000 roku Orkiestra została zarejestrowana przy Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Ponieważ zdecydowaną większość zespołu stanowiła młodzież od tego czasu przyjęła nazwę Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa. Bez wątpienia, przejście pod skrzydła Centrum Kultury stało się przyczynkiem do szybkiego rozwoju, którego pierwszym dowodem było zajęcie I miejsca w kategorii orkiestr młodzieżowych podczas XXIII Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”.

Skład zespołu:
Kierownik Orkiestry Rafał Weglarz
Dyrygent – Kapelmistrz Wojciech Zwierniak
Flety - Aleksandra Szal, Karolina Zając, Magdalena Godek, Katarzyna Data
Klarnety - Szymon Duda, Natalia Samolej, Dagmara Matusik, Ilona Rataj, Adrian Kasperczyk
Saksofon sopranowy - Paweł Burzyński
Saksofony altowe - Aleksandra Sieczka, Darian Szydłowski, Paweł Pląder, Agata Rataj
Saksofony tenorowe - Dawid Kukla, Gabriela Pikuła, Magdalena Bierowiec, Dawid Rysiewicz, Jakub Klupa
Saksofon barytonowy - Marcin Gawłowicz
Kornety i trąbki - Patryk Brydniak, Tomasz Rataj, Radosław Bukowiec, Jędrzej Czubek, Tomasz Wójcik
Puzony - Damian Jaszczyński, Oskar Owsiak, Norbert Czubek, Przemysław Bukowiec, Dominik Radoń
Eufonium - Rafał Węglarz
Tuby - Paweł Madej, Mateusz Radecki
Gitara basowa - Szymon Węglarz
Instrumenty perkusyjne - Kacper Godek, Jan Porębski, Krzysztof Sroka
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.