MDK sprzedaje bilety na występ Dańca i Piersi
21 maja o godz. 20:40 na stadionie Cracovii w Krakowie, przy ul. Kałuży 1 odbędzie się koncert grupy Piersi – Bałkanica Tur i występ Kabaretu Marcina Dańca.
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz w kasie Kina Regis.
Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie. Pierwszy skład grupy tworzyli: Paweł Kukiz (śpiew), Rafał "Jezioro" Jezierski (gitara), Zbigniew "Dziadek" Moździerski (gitara basowa) oraz Andrzej "Oli" Olszewski (perkusja).W ubiegłym roku zespół opuścił Paweł Kukiz, którego zastąpił Adam Asanov. Zespół Piersi z wokalistą Adamem Asanovem nagrał płytę "Piersi I Przyjaciele 2". Muzycy pracowali nad nią od lutego do maja 2013, kiedy to skomponowali czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych, ich zdaniem, zostało umieszczonych na wspólnej płycie z przyjaciółmi. Do współpracy przy nagraniu płyty zespół zaprosił znakomitych gości - przyjaciół: Łukasza i Pawła Golców, Jacka "Dżej Dżeja" Jędrzejaka (Big Cyc, Czarno-czarni), Andrzeja Nowaka (TSA, Złe Psy), Tomka "Lipę" Lipnickiego (Illusion i Lipali), zespół Trebunie-Tutki i Rafała "Jezioro" Jezierskiego (byłego muzyka i współzałożyciela grupy Piersi).
Krążek ujrzał światło dzienne 14 października 2013 roku a już po trzech miesiącach sprzedaży (w styczniu 2014 r.) osiągnął status "Złotej Płyty". Obecnie zbliża się do platyny. Pierwszy teledysk promujący nową płytę, powstał do utworu "Bałkanica". Został nakręcony na rzeszowskim rynku i osiągnął ponad 30 milionów odsłon na kanale YouTube, a liczba ta cały czas rośnie. Kolejny teledysk powstał w styczniu br. do utworu "System", który po niespełna miesiącu od ukazania obejrzany był 350 tysięcy razy.
Marcin Daniec - polski satyryk i artysta kabaretowy. W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą.” Od 1994 r. występuje samodzielnie.
Spośród wielu występów i kreacji estradowych, najbardziej znane są: Pan Ignacy – w płaszczyku z darów, okularach z ubezpieczalni, sympatyczny, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową, Waldemar K. – rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek po „ośrodku rehabilitacji”, Marcinek – duże dziecko, Góral – z charakterystyczną swadą, z lekką nutą refleksji punktujący rzeczywistość gazda.