Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-08-13 21:31:25 przez eb

Kraków: Festiwal popkultury

Gra o Tron, Harry Potter, komiksy, RPG-i...

Aktorzy serialu „Gra o Tron" oraz filmów o Harrym Potterze będą gwiazdami pierwszego w Polsce festiwalu popkultury Confiction, który odbędzie się w najbliższy weekend w Krakowie pod hasłem „Wyobraź to sobie". Pisarze, autorzy komiksów, wydawcy gier, dziennikarze, artyści i przede wszystkim fani – wszyscy spotkają się w dniach 16-18 sierpnia na terenie EXPO Kraków.

Confiction to niecodzienna okazja do tego, aby spotkać swojego ulubionego twórcę komiksu czy pisarza przy jednym stole do gry lub porozmawiać z kimś, kto pracował przy produkcji ulubionego serialu. Miłośnicy filmów, seriali, książek, komiksów i gier spotkają m.in. Jamesa Cosmo – aktora znanego z roli Jeora Mormonta z serialu „Gra o Tron" czy Chrisa Rankina, który przez 11 lat wcielał się w rolę Percy'ego Weasleya w filmach o Harrym Potterze. Fani mogą liczyć na autografy oraz wspólne zdjęcia. Confiction odwiedzi także Joshua Long – twórca, pisarz i producent Netflixa i pierwszego polskiego serialu tej platformy „1983".

Popkultura to także książki, dlatego na festiwalu nie może zabraknąć najciekawszych polskich pisarzy. Uczestnicy Confiction będą mieli okazję spotkać się m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Magdaleną Witkiewicz, Witem Szostakiem czy Wojciechem Chmielarzem – autorem „Żmijowiska", które zostanie zekranizowane przez stację Canal+.

Sferę komiksów reprezentować będzie Krzysztof Gawronkiewicz, twórca „Esencji", za którą wraz ze scenarzystą Grzegorzem Januszem, otrzymał Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Confiction odwiedzi także Michał Śledziński znany także jako Śledziu, który jest znany z serii „Bears of War" czy „Osiedle Swoboda".

Festiwal Popkultury to również sztuka w najlepszym wydaniu. Uczestnicy wydarzenia przeżyją kulturalną podróż na Daleki Wschód. Na Confiction znajdzie się wystawa z Muzeum Mangghi, autorstwa Krzysztofa Gonciarza. Festiwalowicze przeniosą się także w świat najbardziej znanych przyjaciół na świecie – jedną z atrakcji będzie strefa zaaranżowana na wzór kawiarni znanej z amerykańskiego serialu „Przyjaciele" („Friends").

Z kolei miłośnicy gier spotkają się w Games Roomie, gdzie królować będą planszówki oraz gry fabularne (RPG). Uczestnicy rywalizować będą także w innej dziedzinie – specjalnie dla fanów stylizacji przygotowany został konkurs cosplay. Na Confiction znajdzie się także wyjątkowa na skalę światową wystawa zabawek z jajek niespodzianek, która z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych uczestników festiwalu.

To nowe wydarzenie stworzone przez fanów i dla fanów. – Idea zorganizowania festiwalu Confiction zrodziła się z chęci wykorzystania i podzielenia się doświadczeniem osób tworzących świat popkultury. Pomysłodawcami i twórcami festiwalu są osoby, które nie tylko od wielu lat współtworzą największe wydarzenia popkulturowe w Polsce, ale też są ich częścią. Postanowiliśmy wykreować nową, wciągającą historię – mówi Michał Karzyński, dyrektor Festiwalu. – Chcemy przekuć nasze doświadczenie w jedną wielką, nieszablonową i kreatywną całość – dodaje Karzyński.

Program festiwalu wypełniony jest atrakcjami. Specjalnie dla fanów „Gwiezdnych Wojen" przez cały czas trwania festiwalu dostępna będzie wystawa braci Kulesza, którzy od lat tworzą niesamowite i unikatowe na skalę europejską modele z uniwersum „Star Wars". Podczas Confiction swoje miejsce znajdą uczestnicy w każdym wieku, również ci najmłodsi – chociażby na wystawie o Smerfach przygotowanej z okazji 60. rocznicy debiutu niebieskich skrzatów na łamach komiksu. Zwiedzający mogą spodziewać się również m.in. kina plenerowego, gier komputerowych oraz konsoli nawet z lat siedemdziesiątych, a także paneli dyskusyjnych.

A co zdecydowało o wyborze miejsca? Jak mówią organizatorzy, wybór był prosty. – Nie ma bardziej magicznego, pełnego niesamowitych historii i miejsc miasta, niż Kraków. Jest w nim coś zaczarowanego, dzięki czemu idealnie pasuje do klimatu Festiwalu, jaki chcemy stworzyć. Chcemy wypełnić Kraków miłośnikami i twórcami popkultury, dać im przestrzeń do spotkań i rozmów, zapewnić masę rozrywki – podkreśla Paulina Mikołajczyk, zaangażowana w organizację eventu.

Zakup biletów możliwy pod adresem:

https://sklep.tobilet.pl/sprzedaz/krok,4.html
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.