Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-11-13 19:16:58 przez eb

Koncert „Znasz-li ten kraj” w Bibliotece

W niedzielne popołudnie Polska Fundacja Kultury i Rozwoju oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na koncert pieśni i arii Stanisława Moniuszki „Znasz-li ten kraj”, 17 listopada 2019 r., godz. 15.00, sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5.

W roku 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Polska Fundacja Kultury i Rozwoju realizuje cykl koncertów propagujących muzyczną twórczość ojca polskiej opery narodowej. Ten jubileusz to znakomita okazja do przypomnienia jego wkładu w polską kulturę i tożsamość narodową.

Podczas koncertu usłyszymy wybrane pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz fragmenty listów i wspomnień kompozytora. W programie znajdą się najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni ze „Śpiewników domowych”, a także najpopularniejsze arie z oper. To prawdziwa uczta dla melomanów. Będziemy mogli usłyszeć m. in.: „Znasz-li ten kraj”, „Dziad i baba”, „Pieśń wieczorną”, „Złotą rybkę”, „Arię Stanisława” i „Pieśń Skołuby”.

Dodatkowym walorem tegoż koncertu będzie słowo wiążące, które wprowadzi słuchaczy w nastrój i wymowę prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty listów i wspomnień Stanisława Moniuszki, i innych zaprzyjaźnionych z nim twórców, a także anegdoty z życia kompozytora, ożywią koncert budując niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę spotkania. Niezwykłą ciekawostką będą także fragmenty nieznanych wierszy i fraszek autorstwa samego kompozytora.

Wykonawcami koncertu będą: Wiktoria Oleksińska – sporan, Rafał Kuźma – baryton, Filip Kot – fortepian, Dawid Mik – słowo wiążące oraz Monika Wenta – recytacje.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Znasz-li ten kraj. Moniuszko na 200 lecie urodzin” sfinansowanego przez Fundację PZU.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.