Karolina Cicha - koncert Jednoosobowej Orkiestry
Po niezwykle udanych koncertach artystów takich jak Philippe Villa (27 września) i Zorjana Grzybowska (15 października) przyszedł czas na zaprezentowanie artystki polskiej - Karoliny Cichej. Artystka jest multiinstrumentalistką, aktorką, kompozytorem, kobietą - orkiestrą.
Karolina Cicha aktualnie jest odtwórczynią tytułowych ról (Ifigenii i Elektry) w spektaklach prezentowanych przez Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Jest laureatką: Nagrody Głównej na Studenckim Festiwalu Piosenki 06, II miejsca na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 06, I miejsca Na festiwalu CHANSONSFESTIWAL w Kolonii 07, oraz wielu, wielu innych prestiżowych nagród.
W 2009 roku zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: założyła zespół i skomponowała koncert Do Ludożerców do tekstów Tadeusza Różewicza (płyta ukaże się na początku 2010 roku.) Cicha koncertuje solowo (w projekcie Jednoosobowa Orkiestra, który będziemy mieli okazję zobaczyć w Bochni) oraz z zespołem. W lipcu 2009r. Muzeum Powstania Warszawskiego wydało płytę pt: Gajcy, na którą Karolina Cicha przygotowała utwór Miłość bez jutra i 1942. Noc wigilijna (pod tym linkiem posłuchać można utworów artystki: <http://www.myspace.com/karolinacicha>.) Artystka o nieprzeciętnie pięknej barwie głosu, utalentowana i bardzo ekspresyjna. Jej koncert jest niezapomnianym przeżyciem zarówno werbalnym jak i duchowym.
Media o Karolinie:
"Gazeta Wyborcza": "Dziewczyna o niezwykłym darze od Boga. To kobieta orkiestra i największy talent wykonawczy w tym kraju (Marek Tercz, juror festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2006: (źródło: "Gazeta Wyborcza", Kraków)
"Rzeczpospolita": "Śpiewa tak ekspresyjnie, że gdy wejdzie na scenę wszystko poza słowami i dźwiękami przestaje się liczyć (Wojciech Hyla, "Rzeczpospolita", 23.X.2006, s. 11).
"Życie Warszawy": "W istocie, Cicha ma niezwykły, wrażliwy głos, kocha śpiewać i potrafi sprawić, że miłość tę czuć w każdej nutce. Na scenie robi wrażenie jako multiinstrumentalistka - podczas jednego utworu gra kolejno na kilku instrumentach. Co więcej, nie ogranicza się i nie zamyka w określonych gatunkach. Występując z Robertem Jurczo i Perkusistą Witkiem Wilkiem, nie miała problemów, by połączyć ze sobą światy piosenki aktorskiej, jazzu i folku. A jej kompozycje brzmią równie świetnie jak standardy 'Rebeka' czy 'Miłość ci wszystko wybaczy'." (P. Dziubłowski, "Życie Warszawy", 12.XI.2007)
"Gazeta Współczesna": "Dopiero jednak, gdy widzi się na żywo jej skupioną twarz i te instrumenty, którymi operuje niezależnie jeden od drugiego, rozumiemy, co znaczą słowa "kobieta-orkiestra". Karolina operuje emocjami po mistrzowsku, zawieszając swój silny głos w szepcie, by przejść do krzyku lub melodyjnych wokaliz. Znane standardy przefiltrowuje przez swoją wrażliwość tak, że zaczynają żyć nowym życiem, na nowo błyszczeć." (Joanna Klimowicz, "Gazeta Współczesna", <http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/47304.html>)
Duża Sala Kina Regis, sobota 7.11.2009. godz. 19:00, wstęp wolny. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Bochni. Organizatorzy: Stowarzyszenie Kotłownia I Miejski Dom Kultury w Bochni serdecznie zapraszają na koncert.
Program:
1. Oj u poli — ukraińska melodia ludowa
2. Pogoń za wiatrem — sł. Księga Koheleta, muz. K. Cicha
3. Księżyc świeci — sł. T. Różewicz, muz. K. Cicha
4. Okna — sł. Gustaw Daniłowski, muz. K. Cicha
5. Pani Sibley — sł. Edgar Lee Master, muz. S. Kondratowicz
6. Ederlezi — cygańska melodia ludowa
7. 1942. Noc Wigilijna — sł. T. Gajcy, muz. K. Cicha
8. Miłość bez jutra — sł. T. Gajcy, muz. K. Cicha
9. Koń — rosyjska melodia ludowa
10. Walentynki — sł. T. Różewicz, muz. K. Cicha
11. Wodzę oczami — sł. T. Różewicz, muz. K. Cicha
12. Kara - sł. T. Różewicz, muz. K. Cicha
13. Wielkie zwierzę szczerzy zęby — sł. K. Mojsak, muz. K. Cicha
14. Odejście lar i penatów — muz. K. Cicha (utwór instrumentalny)
15. Czarne plamy są białe — sł. T. Różewicz, muz. K. Cicha