Inauguracja Bocheńskiej Sceny Letniej
Stowarzyszenie Kotłownia w piątek 4 lipca o godz. 16.00 otwiera III edycję Bocheńskiej Sceny Letniej. W tym roku projekt realizowany będzie w amfiteatrze zrewitalizowanego Parku Uzbornia podczas weekendowych dni lipca i sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny a miejsca siedzące zapewnione.
Organizatorzy o BSL:
„Rozpoczniemy od poszukiwań własnego rytmu podczas Niezłych Warsztatów Bębniarskich. Kiedy go już odnajdziemy połączymy siły by dać wspólny koncert z ekipą Niezłego Cyrku. Wieńczyć ten piątkowy wieczór będzie grupa Gurgul Band z Martą Florek, która zaczaruje nas fuzją jazzu i world music z domieszką rocka progresywnego.
Bądźcie tam z nami, weźcie znajomych, rodzinę z psem i.... kotem też, przyjedźcie na rowerach, przymaszerujcie po nordycku albo inaczej wedle woli i uznania. Jak kto marznie to i z kocem. U progu niech was przywita dobry nastrój ”
Program:
16.00 - Niezłe Warsztaty Bębniarskie*
18.45 - Koncert Niezłego Cyrku z uczestnikami warsztatów
20.30 - Koncert Gurgul Band & Marta Florek
*Zapisy na warsztaty dla osób bez instrumentów: s.kotlownia@gmail.com - do 3 lipca
Więcej o warsztatach znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/events/1466531196924637/
Bocheńska Scena Letnia to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia "Kotłownia" oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochni.
To cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się w okresie letnim na scenie bocheńskiego Rynku. Dotychczas odbyły się dwie edycje BSL:
I edycja - 2012 r. (wspólnie ze Stowarzyszeniem "Dla Muzyki)
II edycja - 2013 r.
Tegoroczna III edycja dobywać się będzie w amfiteatrze Rodzinnego Parku Uzbornia.
BSL to projekt umożliwiający rozwój aktywności kulturalnej i artystycznej m.in.mieszkańców miasta oraz integrację środowisk twórczych przede wszystkim poprzez prezentację amatorskiej twórczości muzycznej w konfrontacji z profesjonalnymi artystami i grupami.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia.
Gurgul Band & Marta Florek (na zdjęciu)
Muzycy Mateusz Gurgul i Marta Florek w poszukiwaniu nowych kontekstów dla swojej twórczości postanowili wspólnie stworzyć projekt złożony z autorskich kompozycji. Artyści obracają się w podobnej stylistyce, w której słowiańska melodyka zostaje przefiltrowana przez indywidualny język muzyczny każdego z nich. Dzięki temu udaje im się tworzyć wielopłaszczyznową muzykę, o bardzo oryginalnym, spójnym i przemyślanym brzmieniu.
Projekt został zaaranżowany na kwartet Gurgul Band z gościnnym udziałem wspaniałego trębacza Przemka Sokoła, wokalistkę Martę Florek oraz kwartet smyczkowy Fusion Strings.
Gurgul Band powstał w 2011 roku. Oryginalność muzyki Gurgul Band to wynik odważnego połączenia brzmienia akordeonu i tria jazzowego: fortepianu, gitary basowej oraz perkusji. Dominującą jej cechą jest szeroki przekrój stylistyczny, stanowiący fuzję jazzu, world music, a miejscami także rocka progresywnego. Muzyka Gurgul Band może przywoływać skojarzenia z współczesnym nurtem jazzu skandynawskiego, jednak poprzez unikatowe instrumentarium i podejście do formy wymyka się ona utartym schematom i jednoznacznym
klasyfikacjom.
W listopadzie 2011 roku ukazał się pierwszy album Gurgul Band. Na repertuar zespołu składają się skomponowane w większości przez lidera, ale również pozostałych członków zespołu, utwory. W skład formacji wchodzi czterech muzyków, absolwentów krakowskiej i katowickiej akademii muzycznej: Mateusz Gurgul ¬ akordeon, Krystian Jaworz ¬ fortepian, Paweł Kluba ¬ gitara basowa oraz Michał Peiker ¬ perkusja. Zespół koncertuje w kraju i poza jego granicami, m. in. na International Akkordeon Akut Festival 2013.
Przemek Sokół - miłośnik jazzu, muzyki bałkańskiej, latynoskiej i szeroko pojętej muzyki świata. Współpracował zarówno z orkiestrami symfonicznymi, jak i wieloma wybitnymi artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne ¬ min. Katarzyną Geartner, Agnieszką Chrzanowską, Pauliną Bisztygą, Renatą Przemyk, Markiem Bałatą, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem oraz wieloma innymi. Współtworzy "Frittatę" ¬ zespół zapraszany na międzynarodowe festiwale min. przez Nigela Kennedy'ego. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, min. Teatrem Witkacego w Zakopanem, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Teatrem Ludowym w Krakowie. Dzięki dużej rozpiętości fascynacji muzycznych, jego gra nabiera wyrazistego charakteru, wywodzącego się z jazzowych korzeni, co w połączeniu z wpływami muzyki etnicznej daje oryginalną poetykę.
Marta Florek - wokalistka, Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Jest laureatką popularnego programu TVP 2 "Szansa na sukces" oraz zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych festiwalach dla wokalistów w Polsce i za granicą, m.in.: I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu POP MUSIC DISCOVERY (Warna¬ Bułgaria 2004), I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Litewskiej (Palanga 2005), Grand Prix dla najlepszego wokalisty, I miejsce za piosenkę i Nagroda Rozgłośni Radiowych na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Universong" (Teneryfa ¬ Hiszpania 2006). Była solistką podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach. Zaśpiewała wtedy dla 600 tysięcy osób. Wielokrotnie występowała w programach telewizji polskiej a piosenka pt. Szukam, którą wokalistka nagrała z raperem Owalem, znalazła się w finale Sopot Festiwal 2007. Utwór gościł przez wiele tygodni na liście przebojów topowych polskich stacji radiowych. Na co dzień występuje na deskach śląskich teatrów muzycznych, takich jak Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Gliwicki Teatr Muzyczny. Współpracuje z czołowymi polskimi artystami i mimo młodego wieku brała udział w licznych nagraniach płytowych.
www.gurgulmateusz.com/
Niezły Cyrk
Nie jesteśmy cyrkiem.
Nie jesteśmy tradycyjną agencją artystyczną.
Mamy REGON, ale nie czujemy się “firmą”.
Nie giniemy w cyferkach, nie liczymy zysków i strat.
Naszym zyskiem są przyjaciele.
Każda akcja, każde warsztaty, wydarzenia, w których mamy przyjemność uczestniczyć, są okazją do realizacji naszych pasji.
Niezły cyrk to przestrzeń, którą stworzyliśmy, by otworzyć drogi do improwizacji, by zaskakiwać i być zaskakiwanym. Przecież życie zaskakuje nas codziennie. Lubimy to.
Szanujemy życie, dlatego jesteśmy przeciwni wykorzystywaniu zwierząt.
Wszelkiemu wykorzystywaniu zwierząt.
Wszystkie postaci występujące w Niezłym Cyrku są wytworami naszej wyobraźni, oddelegowanymi do poszczególnych zadań dlatego, że potrzebujemy ich pomocy. To one organizują naszą rzeczywistość.
Im więcej stworzeń tworzy naszą przestrzeń tym jest ona bardziej kolorowa i nieprzewidywalna.
Każda istota, z którą mamy zaszczyt się spotkać zmienia nas nieodwracalnie.
Rozwijamy się razem z Wami i to pozwala nam coraz lepiej poznawać świat, a przede wszystkim Was.
Wszystkie akcje, które z chęcią organizujemy, dają nam kopa do ewolucji, a każda nowopoznana postać pomaga nam być lepszymi w tym, co robimy.
Niezły Cyrk, My sami, kochamy to, co robimy.
www.niezlycyrk.pl