Kategoria: Kultura
Utworzono: 2020-01-15 19:48:51 przez eb

„Ciupaga” kolędowała w gm. Rzezawa

Kapela góralska Ciupaga, finalista popularnego talent show „Mam Talent”, dała piękne koncerty kolęd i pastorałek w kościołach w Rzezawie oraz w Krzeczowie. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągnęły prawdziwe tłumy.

Według znanego powiedzenia, kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Parafrazując je, można byłoby rzec, że kto śpiewa wraz z kapelą Ciupaga, ten modli się i to nawet potrójnie. Kolędy i pastorałki w wykonaniu tego zespołu to bowiem prawdziwe arcydzieło muzyczne. Ich żywiołowe i radosne występy na bardzo długo pozostają w pamięci.

Podczas koncertów w wykonaniu kapeli z gór, które były prawdziwymi muzycznymi ucztami, można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także znane i lubiane utwory świąteczne. Zespół wraz z publicznością odśpiewał również „Barkę” w hołdzie Janowi Pawłowi II.

W Rzezawie podczas koncertu kolęd i pastorałek zagrała również Orkiestra Dęta Okulice, która jest wspaniałą wizytówką Gminy Rzezawa i z sukcesami reprezentuje ją podczas licznych festiwali i konkursów.

Organizatorami koncertów w Rzezawie (29 grudnia) i w Krzeczowie (12 stycznia) byli: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Proboszcz parafii w Rzezawie ks. Tadeusz Kubala, Proboszcz parafii w Krzeczowie ks. Stefan Irla, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Nadwiślańska Grupa Działania E.O.CENOMA.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.