Jak gmina Bochnia pomaga dzieciom z zalanych obszarów Śląska?
Od 13 listopada w gminie Bochnia przebywają najmłodsi mieszkańcy gminy Bolesławiec. To gmina z województwa dolnośląskiego, która została dotknięta wrześniową powodzią.
W ramach wsparcia i pomocy władze gminy Bochnia zaproponowały przyjęcie grupy 43 uczniów wraz z nauczycielami i zapewnienie im tygodniowego pobytu bocheńskiej gminie.
Nasi goście mieszkają w Proszówkach. Są to uczniowie z klas od I do VI ze Szkoły podstawowej w Trzebieniu i Dąbrowie Bolesławieckiej. Dzieciaki spędziły bardzo intensywnie ten czas, a dzięki współpracy z różnymi instytucjami udało nam się zapewnić im wiele atrakcji i pokazać kilka ciekawych miejsc – mówią organizatorzy pomocy.
Dzieci wraz z opiekunami mogły nie tylko zwiedzić Bochnię i naszą Koplanię Soli ale także odwiedziły Kraków, Nowy Wiśnicz czy Niepołomice zwiedzając tam muzea i biorac udział w warsztatach. By oderwać się od traumy powodzi i zniszczeń mogły skorzytać także z szerokiej gamy zaplecza sportowego i rozrywkowego jaką oferuje gmina Bochnia, m.in. z basenu. Nie ominęła ich także wizyta wśród strażaków i ich sprzetu gaśniczego.
Cieszymy się, że ten tygodniowy pobyt w Naszej Gminie pomógł oderwać się od ostatnich przeżyć i był niezapomnianą przygodą – podkreślił wójt Marek Bzdek, ktory przekazał także publiczne podziękowania wszystkim zaangażowanym podmiotom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a w szczególności dla:
Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bochnia Sp. z oo., Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp z oo, Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Skwiruta w Proszówkach, Gminnego Przedszkola w Proszówkach, OSP Proszówki, PTTK Bochnia, PTTK w Krakowie, ŻELKI animacje dla dzieci, Agroturystyki „Pod Gruszą”, Kopalni Soli "Bochnia", Muzeum Ziemi Wiśnickiej w Nowym Wiśniczu, Muzeum w Niepołomicach, Nadleśnictwa Niepołomice.
Info: Gmina Bochnia