Kategoria: Felietony / opinie
Utworzono: 2018-12-19 01:01:07 przez system

Prezydent Duda doczekał się biografii -...niepochlebnej

Prof. Jerzy Robert Nowak: Andrzej Duda oszukał elektorat

Od niedawna dostępna jest już w sprzedaży biografia urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, Honorowego Obywatela Miasta Bochnia. Autorem biografii, której tytuł nosi Andrzej Duda – biografia prawdziwa, jest prof. Jerzy Robert Nowak, polski historyk, publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych. Autor około 90 książek i niespełna 1900 publikacji prasowych (w tym około 1200 artykułów). Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej do 28 kwietnia 2013 raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Niestety sam autor osobą prezydenta i tym co robi jest głęboko rozczarowany i daje temu wyraźny wyraz i dowód. Uważam, że poparcie przez Jarosława Kaczyńskiego prezydenta Dudy było jego największym błędem w ostatnich latach. Żałuję, że wtedy nie sprawdzałem ale chyba wówczas nawet Agata Duda pisała się tylko Duda, a nie Kornhauser. Nie sprawdzałem co to za otoczenie – powiedział na wstępie spotkania podczas premiery książki prof. Jerzy Robert Nowak. Nie wiedziałem, że był w tak antypolskiej partii jak Unia Wolności jeszcze 2000 roku jak przewodził jej Frasyniuk, który wystąpił z pomysłem wybudowania pomnika Jaruzelskiemu. Sprawa jest o tyle ciekawa, że Unia Wolności konsekwentnie sprzeciwiała się PiS-owskiej wersji lustracji i nazywała dekomunizację polowaniem na czerwone czarownice. Postać obecnego Prezydenta RP wzbudza wiele kontrowersji, zarówno w środowisku członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, jak i totalnej opozycji – piszą wydawcy książki w tekście wprowadzającym czytelnika w temat. Jedni zarzucają Andrzejowi Dudzie blokowanie zmian wprowadzanych przez "zjednoczoną prawicę" i uległość wobec roszczeń żydowskich, a drudzy, że pełni wyłącznie funkcję długopisu Jarosława Kaczyńskiego.

A czy zastanawialiście się Państwo kim jest, skąd się wziął, kogo reprezentuje i co najważniejsze –jakie są dokonania (bo przecież liczą się czyny, a nie słowa) Andrzeja Dudy? Jerzy Robert Nowak na 250 stronach w najbardziej demaskatorskiej książce tego dziesięciolecia, w absolutnie bezkompromisowy sposób przedstawia konotacje rodzinne, kulisy kariery i dokonania krakowskiego prawnika, pełniącego obecnie funkcję Prezydenta RP. Wszystko poparte bogatą faktografią, a także cytatami polityków i publicystów (książka liczy prawie 400 przypisów i odnośników!).

Podczas premiery książki wiele na temat Honorowego Obywatela Bochni wypowiedział nie tylko sam autor ale także inny znany publicysta Stanisław Michalkiewicz. Zobacz relację ze spotkania:

Komentarz do wydania zamieścił również Grzegorz Braun.

"Warunkiem sukcesu w demokracji jest przede wszystkim krótka pamięć wyborców, z których większość słabo rejestruje, kto kim był – co mówił, co przemilczał, co uczynił a czego zaniechał – dawniej niż w zeszłą środę. Żerujący na tym politycy mogą na bezczelnego stawać do kolejnych wyborów, słusznie zakładając, że tzw. opinia publiczna zdążyła się tymczasem kompletnie „zresetować”. Większość mediów współtworzących otulinę propagandową szerokiego układu władzy III/IV RP tylko ten proces zbiorowej amnezji wspomaga.

Tymczasem Jerzy Robert Nowak tę właśnie demokratyczną zabawę psuje – jako systematyczny kronikarz, skrupulatny protokolant naszych czasów, utrudnia polityczną mimikrę i patriotyczne pozerstwo. Czego najlepszym przykładem niniejsza książka – przypominając ścieżkę kariery aktualnej głowy państwa – od UW do PiS, od prowincjonalnej adwokatury do belwederskiej prezydentury – Jerzy Robert Nowak odziera wyborców Andrzeja Dudy z ostatnich złudzeń".

/media/data/upload/Grudzien/2018/Duda biografia prawdziwa.jpg
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


nowak się czepia
2018-12-19 16:36:26

julian kornhauser , tatuś prezydentowej to bardzo dobry, polski poeta narodowości żydowskiej. tak jak tuwim, brzechwa, słonimski i wielu innych twórców polskiej kultury. zawsze był stały w poglądach (lewicowych), czego nie można powiedzieć o zieńciu.

jeszcze o zięciu
2018-12-19 16:38:58

zieńć, zięć - wsjo ryba

PaŁl
2018-12-19 16:44:21

bzdury wypisuje ten slaby profesorek i probuje sie lansowac ale ogolnie to jego bajanie

Argon
2018-12-19 22:33:49

A w którym miejscu te bzdury? Możesz podać przykład gdzie jakaś opinia czy stwierdzenie nie jest udokumentowane czy jest jakąś nieprawdą?

Erwin3
2018-12-19 22:41:07

To, że Andrzej Duda oszukał elektorat nie jest żadną nowością. Każdy polityk dupokrata oszukuje elektorat. Przecież o to chodzi by nawciskać kitu ciemnemu ludowi. Jak lud to kupi to świetnie, to elegancko. A potem hulaj dusza, piekła nie ma. Czy Andrzej Duda jest wyjątkowy? Miała być wielka Polska? To była - podczas wyborów. Teraz jest Polska żydowska. I co mu zrobisz? Bujajcie się frajerzy - główne hasło politykierów demokracji.

obserwator
2018-12-20 15:34:35

Poprzedni prezydent był za to "kryształowy". Ja osobiście jestem dumny z obecnego Prezydenta RP!

mortycja
2018-12-21 20:51:14

Ksiązki, jaszcze, nie czytałam. Ale wiem ze swojego doświadczenia, że nie ma ludzi ze spiżu, ktorzy od pieluszek wiedzą gdzie jest racja a gdzie drwina. Wcale nie dziwię się, że można było być w UW, a potem przejść do PiS. Ja też fascynowałam się Michnikiem. Ale Bóg dał nam przecież rozum, i nie bójmy się go uzyć.

LLL
2018-12-22 15:00:19

A czym się różni Unia Wolności od PIS? Żydzi jak tym kręcili tak kręcą? I tak pechowo jakoś to nam na dobre nie wychodzi. Co za szkoda, że znów się im "interesz" chrzani.

Jan
2018-12-23 15:58:48

Dzięki za artykuł :)

Jan z Czarnolasu
2019-02-02 11:02:14

Stary Stefan , co to razy 29 chadzał na d......nie ---przyłapany in flagranti - rzecze ----''in persona nie bywałem ---jeno moje przyrodzenie ''