Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2019-12-04 23:23:43 przez Czas2012

Z Łapanowa do Włoch na praktyki

23 uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie przebywało na czterotygodniowych stażach we Włoszech. Uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe pracując w miejscach gdzie mogli doskonalić swój profil nauki. Na praktykach przebywali logistycy, przyszli rolnicy, kucharze oraz specjaliści od reklamy.

Wizytę i pobyt we Włoszech opisują organizatorzy:

„Włoska mobilność – fundamentem europejskiej kariery" to projekt realizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, skierowany do uczniów kształcących się z zawodach: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik i technik organizacji reklamy.

W projekcie uczestniczyła grupa 23 uczniów, którzy m.in. przebywali na czterotygodniowych stażach we Włoszech. Dla młodych ludzi był to czas zdobywania nowych doświadczeń życiowych i zawodowych. Główny cel projektu to podniesienie wiedzy oraz umiejętności językowych i zawodowych, a tym samym zwiększenie szans na rynku pracy w przyszłości – piszą organizatorzy.
Podczas praktyk logistycy wykonywali zadania związane z realizacją zamówień zgodnie z potrzebami klienta, sporządzali dokumentację magazynową oraz dokonywali inwentaryzacji magazynowej. Rolnicy prowadzili działania związane z hodowlą zwierząt, pielęgnacją roślin, ekologiczną uprawą owoców i warzyw, a także zbiorem plonów i przygotowaniem ich do sprzedaży. Gastronomia sporządzała potrawy i napoje, pracowała przy obsłudze gości oraz wykonywała i dekorowała wyroby cukiernicze. Reklama projektowała materiały promocyjne wykorzystując programy do tworzenia i edycji grafiki wektorowej i rastrowej, a także składała filmy i tworzyła strony www.
W trakcie praktyk uczniowie porozumiewali się w języku angielskim i włoskim przez co znacząco podnieśli swoje umiejętności językowe.
Staże obfitowały także w liczne atrakcyjne wyjazdy pozwalające poznać historię, kulturę, tradycję i zabytki Włoch. Uczniowie zwiedzili: Florencję, Wenecję, Bolonię i Rimini. Wielu pozytywnych emocji dostarczył im mecz na stadionie w Bolonii. W rozgrywkach zorganizowanych w ramach Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej drużyna z Polski odniosła zwycięstwo nad gospodarzami.
Obecnie młodzież podejmuje działania upowszechniające projekt. Wykonano już broszury i prezentację promującą zadanie, a także zorganizowano spotkania z uczniami szkoły, podczas których uczestnicy opowiedzieli o swych doświadczeniach związanych z realizacją zadania.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.