Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2019-10-29 06:35:47 przez eb

W Dwójce pamiętają o powstańcach warszawskich

W roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni, pod kierunkiem opiekunów Pań Agnieszki Kołacz i Edyty Szpisak po raz drugi włączył się w ogólnopolską akcję „BohaterON – włącz historię”, mającą na celu wyrażenie wdzięczności i pamięci poprzez pisanie listów i kartek do uczestników Powstania Warszawskiego.

Przedsięwzięcie to wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” mającej na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej niepodległości.

Pedagodzy z "Dwójki" mają nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja historii przyczyni się do budowania prawdziwie patriotycznej postawy naszych uczniów. Zgodnie ze slowami Jana Pawła II: „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro – Ojczyznę.”
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Berdet
2019-10-29 10:25:40

Tysiące ludzi bohatersko walczących posłanych na bezsensowną śmierć przez Bora i Okulickiego.