Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2020-03-04 15:22:31 przez jj

Technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni - najlepszy w Małopolsce!

W Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie odbyła się XXIII edycja Małopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu ekonomicznym. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli powiatu bocheńskiego, w zmaganiach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2020/1e.jpgBocheński Ekonomik reprezentowali uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista: Ewelina Orzechowska, Jakub Satoła, Justyna Dziwiszewska, Justyna Kmiecik, Katarzyna Solak, Klaudia Kukla, Kinga Synowiec, Magdalena Śliwa.

W klasyfikacji drużynowej szkół, Zespół Szkół nr 3 w Bochni zajął I miejsce, otrzymując pamiątkową statuetkę oraz dyplom uznania jako „Najlepsza Szkoła”. W indywidualnej rywalizacji najwyżej uplasowała się uczennica klasy IV Ewelina Orzechowska, która zajęła IV miejsce.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 489 uczniów z 25 małopolskich szkół, do drugiego etapu pisemnego przeszło 69 najlepszych uczniów. W części finałowej ustnej konkurowało ze sobą 6 uczniów o najwyższej punktacji. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez Komisję Konkursową.

W tym roku podobnie jak w zeszłym Konkurs organizowany był wspólnie z Partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego oraz zdobycia indeksu na Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Konkurs oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Wiceprezes Zarządu O/O dr Małgorzata Szulc (przewodniczący) oraz członkowie:, dr Stanisław Kowalski -Rektor WSEI, Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Sebastian Bielak - przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Karolina Marzec-Balinow – przewodnicząca komisji ds. Młodzieży i dr Paweł Zieniuk - przewodniczący komisji ds. Edukacji, oraz absolwentka Zespołu Szkól nr 3 w Bochni Sylwia Biel jako ubiegłoroczna laureatka tego konkursu.

Opiekę merytoryczna nad uczestnikami konkursu pełniły: Pani Barbara Kołacz i Elżbieta Madej, nauczycielki ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.