Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2020-02-24 13:33:56 przez jj

Sukces uczniów technikum informatycznego

Aż dwóch uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni zakwalifikowało się do finałowych rozgrywek XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Dominik Rudnik z kl. 3i i Krzysztof Solecki z kl. 4i znaleźli się w elitarnej grupie 17 uczniów z całej Polski. W finale czeka na nich minimum 12 zaszczytnych miejsc nagradzanych indeksem prestiżowego Wydziału Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej.

28 i 29 maja 2020 r. w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie odbędą się zmagania praktyczne i finały. Opiekunem jest mgr Jarosław Jeziorek.

Na etapie pisemnym 14 lutego 2020 na AGH w Krakowie Krzysztof Solecki zdobył 30 pkt co daje mu ex aequo 4 miejsce a Dominik Rudnik 26 pkt i ex aequo miejsce 15.
Zespół Szkół Nr 1 reprezentowali jeszcze:
- w grupie tematycznej teleinformatyka Artur Nowak i Mateusz Krzywda,
- w grupie informatycznej Zbigniew Fruga i Marcin Kokoszka, któremu zabrakło 1 pkt aby znaleźć się w następnym etapie.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Prawdomowny
2020-03-03 14:04:22

Na AGH'u najbardziej zweryfikowana jest wiedza z Zakresu Matematyki i Fizyki. A patrząc na to Technikum informatyczne fizyka czysto teoretyczne nie istnieje. Informatyka na AGH może jest prestiżowa, ale bez super umiejętności matematycznych i informatycznych na nic zda się 'Index'.