Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2020-01-08 09:50:40 przez Czas2012

Spotkanie geograficzne - tematem Czechy

Przed świętami w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się trzecie spotkanie z cyklu spotkań geograficznych. Tym razem gościliściem szkoły był dr Robert Faracik z Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

/media/user/images/upload/Styczen/2020/Cz2.jpgTematem prelekcji były „Czechy znane i mniej znane”. Spotkanie było szczególnie przydatne dla tych uczniów, którzy przygotowują się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej, który odbędzie się 1.04.2020 i jest organizowany przez pracowników Zakładu Turystyki Instytutu Geografii UP.

Przednie spotkanie prowadził dr Paweł Brzegowy – absolwent szkoły, który aktualnie jest pracownikiem Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Zajęcia prowadzone były ze studentami Skandynawistyki.

Info/Foto: I LO
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.