Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2020-01-09 21:35:03 przez Czas2012

Ranking Perspektyw: ZS Nr 1 - srebrnym technikum w Polsce, I LO z niezłym wynikiem

Znamy już wyniki bocheńskich szkół w jednym z najważniejszych rankingów w Polsce.

Na internetowej stronie www.perspektywy.pl równo o godzinie 00:00 9 stycznia 2020 r., a na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w samo południe podane zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.

Rankingi to bardzo ważne narzędzie do zbierania i upowszechniania informacji – mówił prof. dr hab. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, uczelni, która była gospodarzem gali ogłoszenia wyników przeprowadzonego już po raz dwudziesty drugi Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. – Dla uczelni to przede wszystkim informacja o tym, jakich kandydatów na studia możemy się spodziewać. Ogłoszenie XXII rankingu „Perspektyw” to też doskonała okazja, by podziękować dyrektorom i uczniom najlepszych szkół w Polsce, bo to wy kreujecie naszą przyszłość.

W czasie gali rozdane zostały dyplomy przedstawicielom najlepszych szkół w Polsce w kategoriach: Ranking Maturalny Techników 2020, Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2020, Ranking Szkół Olimpijskich 2020, rankingi najlepszych szkół w województwach oraz w dwóch głównych zestawieniach: Rankingu Techników 2020 i Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020. Zgromadzeni w auli SGH mieli także okazję wysłuchać wykładu motywacyjnego dr. hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prorektora SGH ds. dydaktyki i studentów, pt. Fakty, oczekiwania i trawnik przed domem.

Jak w rankingu wypadły bocheńskie szkoły?

Ranking wziął pod uwagę 1000 liceów ogólnokształcących w całej Polsce. W śród nich znalazły się dwa bocheńskie. Jest to I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego, które uplasowało się na 393 miejscu oraz IV Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, które zajęło miejsce 745.

Dużą satysfakcję i sporo zadowolenia daje jednak wynik Technikum działającego w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica przy ul. Windakiewicza 23 w Bochni. Szkoła utrzymała tytuł srebrnego technikum w Polsce i plasuje się 160 miejscu na 500 szkół technicznych branych pod uwagę w rankingu. Wśród 500 najlepszych techników 215 miejsce zajmuje również technikum przy Zespole Szkół Nr 3 im. Ks. Józefa Tischnera.

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Małopolsce jest V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, które zajęło miejsce na podium - 3 miejsce.

Najlepszym technikum w naszym województwie jest Technikum nr 7 (ZSE-M) w Nowym Sączu, także na podium – to drugie technikum w Polsce!

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zobacz rankingi wszystkich szkół

LICEA www.licea.perspektywy.pl

TECHNIKA www.technika.perspektywy.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.