Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2019-10-14 21:18:25 przez eb

Nagrody i stypendia Burmistrza Bochni 2019

Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 Burmistrz Bochni nagrodził najlepszych uczniów i nauczycieli z bocheńskich placówek oświatowych. W uroczystości uczestniczyli m. in.: Stefan Kolawiński –burmistrz Miasta Bochnia, Dorota Palej-Maliszczak – dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni, Agnieszka Morawiec – przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli w naszym mieście oraz stypendyści wraz z rodzicami.

Obchody rozpoczął program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz wychowawców Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas uroczystości burmistrz miasta oraz dyrektor MZE wręczyli nagrody dyrektorom:

Marianowi Mikulskiemu – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1
Barbarze Krakowskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4
oraz nauczycielom miejskich placówek oświatowych w Bochni:
Urszuli Dobranowskiej – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 2
Kindze Jaszczyńskiej-Kozak – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 3
Joannie Kukulskiej – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 4
Renacie Czekaj – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 5
Bożenie Cieśli – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 6
Wojciechowi Czernemu – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1
Katarzynie Klasie – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1
Lucynie Krawczyk – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1
Krystynie Wojcieszko – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1
Marcie Bożek – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2
Beacie Serwińskiej – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2
Edycie Szpisak – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2
Marcie Gałczyńskiej-Stolarskiej – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 4
Beacie Kapci – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 4
Alicji Bienias-Wojtowicz – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 5
Agacie Kufcie-Pletty – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 5
Jolancie Kukli – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7
Agnieszce Wilczyńskiej-Wełnie – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7
Mironowi Zagórskiemu – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7
Następnie wręczono stypendia Burmistrza Miasta Bochnia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019. Stypendia otrzymało łącznie 42 uczniów.

Stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe :
Kinga Brennan (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Sara Favalli (Szkoła Podstawowa nr 1) – Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Marek Gondek (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalista Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019
Zuzanna Unkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1) – Laureatka Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”
Igor Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Mateusz Kozieja (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Michał Lipold (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Jakub Miękina (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Natasza Morawiec (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski
Kacper Piotrowicz (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
Sara Sowa (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureatka Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski
Maciej Wójcik (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat etapu centralnego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”
Filip Gościński (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, Finalista Małopolskiego Konkursu Biologicznego
Marcin Piekarz (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego
Kinga Śliwa (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego
Julia Ponikau (Szkoła Podstawowa nr 5) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
Zofia Złomańczuk (Szkoła Podstawowa nr 5) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego
Jakub Krupiński (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalista etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”
Kamila Rębilas (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalistka etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”
Zuzanna Wójcik (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalistka etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”, Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, Finalistka Małopolskiego Konkursu z Fizyki

Stypendia sportowe uzyskały łącznie 22 uczennice z drużyny, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt oraz w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt:

Drużyna, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt:
Magdalena Cabała – Szkoła Podstawowa nr 1
Justyna Kural – Szkoła Podstawowa nr 1
Gabriela Koczwara – Szkoła Podstawowa nr 1
Gabriela Kubala – Szkoła Podstawowa nr 1
Róża Lekka – Szkoła Podstawowa nr 1
Wiktoria Maszewska – Szkoła Podstawowa nr 1
Patrycja Sarlińska – Szkoła Podstawowa nr 1
Wiktoria Zając – Szkoła Podstawowa nr 1
Julia Gadowska – Gimnazjum nr 1
Olga Kaźmirek – Gimnazjum nr 1
Katarzyna Mroczek – Gimnazjum nr 1
Gabriela Kowalska – Gimnazjum nr 1

Drużyna, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt:
Izabela Broszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 4
Wiktoria Czekaj – Szkoła Podstawowa nr 4
Klaudia Dylowicz – Szkoła Podstawowa nr 4
Monika Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 4
Emilia Mroczek – Szkoła Podstawowa nr 4
Karolina Możdżeń – Szkoła Podstawowa nr 4
Maria Stolarska – Szkoła Podstawowa nr 4
Wiktoria Turek – Szkoła Podstawowa nr 4
Julia Witowska – Szkoła Podstawowa nr 4
Julia Zagata – Szkoła Podstawowa nr 4

Foto: Łukasz Chojecki UM




Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.