Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2019-10-17 19:53:46 przez eb

Młodzi, zdolni, z przyszłością... - starosta przyznał stypendia

Starosta Adam Korta wręczył 59 uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne oraz postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego.

Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe odebrało 36 uczniów, 17 uczniów za osiągnięcia sportowe, 4 za osiągnięcia artystyczne, a dwóch uczniów stypendium za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej.

Wśród wyróżnionych najliczniejszą grupą okazali się uczniowie Mechanika i I LO w Bochni. Stypendia otrzymali także uczniowie II LO w Bochni, Budowlanki oraz Ekonomika.

Te stypendia są ukoronowaniem waszej ciężkiej pracy. Wasze sukcesy zarówno w obszarze osiągnięć naukowych, artystycznych czy w dziedzinie sportu są imponujące i zasługują na docenienie. Mam jednak nadzieje, że te stypendia, będą dla Was kolejną motywacją do dalszych działań - mówił starosta Korta.

Uczniowie którzy otrzymali stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe czyli oprócz wysokiej średniej oraz wzorowego zachowania, brali udział w konkursach:

  1. Marcin Kokoszka uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 - Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Oprogramowaniu oraz II miejsca w XIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej.

  2. Krystian Romuzga uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, zdobywca I miejsca w etapie okręgowym i IV miejsca w etapie centralnym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

  3. Piotr Maciejowski uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Laureat I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy Hotelarsko – Geograficznej.

  4. Paulina Lalik uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, która brała udział w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  5. Mateusz Robaczyński , uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Finalista konkursu „Wiedzy o Sejmie RP.

  6. Karolina Noworolska , uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, zdobywczyni III miejsca w IV edycji konkursu ogólnopolskiego z mitologii.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium naukowe za wysoką średnią i wzorowe zachowanie:

  1. Zespół Szkół Nr 1 - Jakub Cabaj, Tomasz Litwinek, Zuzanna Stal, Klaudia Gawrońska, Mateusz Cholewa, Patrycja Panna, Weronika Wrona, Wojciech Brust, Michał Bizoń, Katarzyna Jaskierska.

  2. Zespół Szkół Nr 2 - Adrian Kasperczyk, Zuzanna Krzywda, Justyna Wojas, Jakub Mytnik, Patrycja Borowiec.

  3. Zespół Szkół Nr 3 - Kinga Synowiec, Natalia Gicala, Magdalena Śliwa, Agata Trojan, Magdalena Tomala, Ewelina Orzechowska, Gabriela Hojniak, Alicja Sędzik, Karolina Wójcik.

  4. I Liceum Ogólnokształcące - Mariusz Kornaś, Anna Grabarz, Joanna Mazurek, Natalia Wójtowicz, Julia Głowa.

  5. II Liceum Ogólnokształcące - Justyna Gajewska.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymali:

  1. Maciej Struzik uczeń Zespołu Szkół Nr 1, zwycięzca XV Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko2019", wyróżniony również na XV Międzynarodowym festiwalu Modelarskim.

  2. Patrycja Joniec uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, za udział w Finale X Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa.

  3. Weronika Czyż , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Finalista Ogólnopolskiego Konkursu#M1 TalentShow.

  4. Justyna Styczeń , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, „Młody Talent 2019" w kategorii form muzycznych w przeglądzie Młode Talenty 2019 roku.

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymali:

  1. Oliwia Sowa , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za Powołanie do Kadry polski Juniorek, oraz czołowe miejsca w biegach.

  2. Wojciech Kasperski , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego, medalista Mistrzostw Polski.

  3. Hubert Knap , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, m.in. za powołanie do kadry narodowej ju-jitsu oraz za zwycięstwa podczas Mistrzostw Polski w grapplingu.

  4. Julia Gut , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, mi.n za powołanie do kadry narodowej judo juniorek oraz czołowe miejsca w Pucharze Europy i Polski.

  5. Kamil Gawlik , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, Drużynowy wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski małych Form i Latających Skrzydeł i Modeli Halowych.

  6. Wojciech Stefaniak , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, m.in. za udział w Mistrzostwach Polski w futsalu do lat 18 oraz 20.

  7. Igor Dymura , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 18

  8. Łukasz Gorczyca , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, zbobywca II i III miejsca w finale wojewódzkim Licealiady Młodzieży oraz biegu na 400 m Małopolskiej Licealiady Młodzieży.

  9. Kacper Paruch , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, za zdobycie Wicemistrzostwa Polski w futsalu do lat 16.

  10. Alicja Bieżychudek , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za zajęcie 1 miejsca w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych.

  11. Jakub Mateusz Pasiut , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, Młodzieżowy Mistrz Polski w futsalu do lat 18.

  12. Agnieszka Blum , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Zawodniczka sekcji koszykówki MOSIR jak również medalistka Drużynowych Biegów Przełajowych.

  13. Dawid Burek , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, Młodzieżowy Mistrz Polski w futsalu do lat 18

  14. Michał Bieniek , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, Finalista Licealiady Młodzieży Szkolnej w Biegach.

  15. Aleksandra Podsiadło , uczennica Zespołu Szkół Nr 1, m.in. za 2 miejsce w Małopolskiej Lidze Koszykówki Juniorek z tytułem wicemistrzyń województwa.

  16. Jakub Kleszcz , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, za zajęcie 2 miejsca w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych.

  17. Krzysztof Filipek , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za czołowe miejsce w finale wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych.

Stypendium za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego otrzymali: Jakub Adamczyk , uczeń II Liceum Ogólnokształcącego oraz Ksenia Wojciechowska , uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

W tym roku o stypendium Starosty ubiegało się aż 116 uczniów, w tym 82 za wybitne osiągnięcia naukowe, 4 za wybitne osiągnięcia artystyczne i 2 za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego oraz 28 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Z przyczyn formalnych zostały odrzucone dwa wnioski o stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.

Aby otrzymać stypendium należało się wykazać wysoką średnią ocen i wzorowym zachowaniem, a także udziałem w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach o randze mistrzowskiej lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.




Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.