Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2020-02-27 11:52:07 przez jj

3,5 mln zł na rozbudowę mechanika

Ponad 3,5 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński na realizację zakończonej inwestycji związanej z „Rozbudową Zespołu Szkół nr 1 w Bochni o salę gimnastyczną wraz z zapleczem oraz infrastrukturą towarzyszącą”. W siedzibie NFOŚiGW w Warszawie podpisano umowy o refinansowanie, a łączna kwota pozyskanego dofinansowania to 3 545 540,00 zł.

W ramach zadania w Zespole Szkół nr 1 w Bochni powstała pełnowymiarowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

W celu ograniczenia emisji CO2 do powietrza atmosferycznego, budynek wykonano w standardzie budynku niskoenergetycznego (klasa efektywności energetycznej /EP/ - A; klasa efektywności energetycznej budynku /EU/ - B). Obiekt jest wyposażony w system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i opcją chłodzenia. Wybrane pomieszczenia klimatyzowane są za pośrednictwem klimakonwektorów zasilanych sprężarkowym agregatem wody lodowej. W budynku zastosowano także energooszczędne rozwiązania techniczne w zakresie m.in.: instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, stolarki okiennej oraz oświetlenia.

Jest to kolejne dofinansowanie pozyskane na tą inwestycję. W roku 2017 na cele budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni Powiat Bocheński pozyskał kwotę 3 500 000,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co razem ze środkami otrzymanymi z NFOŚiGW daje 7 045 540,00 zł pozyskanego dofinansowania.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.