Kategoria: Edukacja
Utworzono: 2019-10-29 22:24:27 przez Czas2012

2,7 mln zł na unowocześnienie Ekonomika

Powiat Bocheński, we współpracy z Zespołem Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera pozyskał ponad 2,7 miliona złotych dofinansowania na realizację projektu pn.: „Centrum Kompetencji Zawodowych ścieżką indywidualnego rozwoju ucznia i nauczyciela". W ramach projektu ciekawą propozycją będą kursy branżowe m.in. carving, barista, barmański, sommelierski, kelnerski z flambirowaniem, barmański z elementami sommelierstwa czy kuchnia molekularna.

W ramach projektu powstanie Centrum Kompetencji Zawodowych w obszarze gastronomiczno-hotelarsko-turystycznym oraz uzupełniającym administracyjno-ekonomicznym. Modernizacji ulegnie pracownia gastronomiczna, powstanie również mobilna pracownia rachunkowości. Uczniowie wezmą udział w konsultacjach i wizytach zawodoznawczych, stażach i praktykach, a szczególnie uzdolnieni będą mogli ubiegać się o przyznanie stypendium. Będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, języków obcych, z przedmiotów zawodowych: hotelarskich, gastronomicznych oraz w zawodzie sprzedawca. Zajęcia dydaktyczne wspomagające przygotowanie do matury, egzaminów zawodowych, konkursów z matematyki, j. angielskiego, j. niemieckiego, biologii oraz przedmiotów zawodowych w tym zajęcia kelnerskie, barmańskie, dietetyka, hotelarsko-turystyczne, przedsiębiorczość i rachunkowość.

Ciekawą propozycją będą z pewnością kursy branżowe m.in. carving, barista, barmański, sommelierski, kelnerski z flambirowaniem, barmański z elementami sommelierstwa, kasy fiskalnej, kuchnia molekularna, sztuki cukierniczej, animator czasu wolnego, księgi przychodów i rozchodów, arkusza kalkulacyjnego, płace i kadry, Płatnik, Jak założyć własną firmę, prawo jazdy kategorii „ B.

Przewidziane są również działania mające na celu doskonalenie umiejętności, kompetencji i kwalifikacji nauczycieli poprzez studia podyplomowe, kursy zawodowe, praktyki i staże.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości i efektywności kształcenia w Ekonomiku, a skierowany jest do uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Całkowita wartość tego projektu to ponad 3 miliony złotych, a będzie on realizowany od marca 2020 do końca lipca 2023 roku.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.