Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-22 20:22:22 przez eb

Zawody OSP: Cerekiew najlepsza w powiecie!

Prysznicem z szampana powitała dzisiaj Cerekiew swoich druhów i druhny OSP, powracających z Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w Nowym Wiśniczu. Zarówno drużyna męska jaki żeńska z Cerekwi zdobyły tam pierwsze miejsca.

Przypomnijmy, że doroczne Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach: rozwinięcie szyku bojowego oraz sztafeta. Obydwie, oczywiście, na czas.
W powiatowych zawodach biorą udział te drużyny, które zwyciężyły w zmaganiach na poziomie gminy. Z kolei zwycięzcy z powiatu wystartują w zawodach wojewódzkich, a ci – w ogólnopolskich.

W dzisiejszych Zawodach wystartowało 9 drużyn – po jednej na każdą bocheńską gminę.

Oto „miejsca na podium”:

Konkurencja mężczyzn:
1. Cerekiew
2. Sobolów
3. Łazy

Konkurencja kobiet:
1. Cerekiew
2. Bogucice
3. Drwinia

Konkurencja grup młodzieżowych:
1. Mikluszowice
2. Bogucice
3. Drwinia

Cerekiew, która zwyciężyła w dwóch pierwszych kategoriach, nie wystawiła do zawodów drużyny młodzieżowej.

Dzisiejsze Zawody Sportowo – Pożarnicze były też świetną okazją do promocji dla kandydatów do sejmu i senatu, którą ci dobrze wykorzystali. Obecni byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań, startujących w naszym regionie: Mariusz Zając, Władysław Kosiniak – Kamysz, Stanisław Bukowiec, Włodzimierz Bernacki i inni. Rozdawano wyborcze gadżety: cukierki, długopisy, koszulki, a nawet słoiczki miodu. Jeden z posłów in spe ufundował też swoją nagrodę dla zwycięzców. Żaden z kandydatów nie zabrał jednak publicznie głosu. Podobno taka była decyzja organizatora, czyli PSP w Bochni.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.