Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-03-22 18:04:28 przez Czas2012

Zapłacisz za udawanie choroby

10 marca 60-letni pacjent wprowadził w błąd personel bocheńskiego szpitala informując, że ma wysoką gorączkę, duszności i dreszcze, co może mieć związek z jego pobytem poza granicami kraju. Na reakcję personelu nie trzeba było długo czekać. Zastosowano wobec niego szczególne środki ostrożności i został umieszczony w izolatce. Wykonano test na obecność wirusa grypy, a także pobrano materiał do badania na obecność koronawirusa. Po wizycie mężczyzny na 1,5 godziny zamknięto Poradnię Chirurgiczną a także SOR, aby zdezynfekować obszary w których przebywał.

Jak się okazało pacjent blefował chcąc być szybciej przyjęty do Poradni Chirurgicznej. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna. Tak całe zdarzenie zostało opisane przez personel szpitala w Bochni:

Wszystko wskazuje na to, że pacjent, którego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do zamknięcia we wtorek 10 marca 2020 roku na około2 godziny Poradni Chirurgicznej i SOR w Szpitalu Powiatowym w Bochni zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Dyrektor Szpitala Powiatowego zastanawia się nad wystąpieniem o odszkodowanie.

Okazało się bowiem, że 60-letni pacjent wprowadził w błąd personel szpitala informując, że wysoka gorączka, duszności i dreszcze, jakie u niego wystąpiły, mogą mieć związek z jego pobytem poza granicami kraju.

To spowodowało, że wobec pacjenta zastosowano szczególne środki ostrożności. Został on umieszczony w izolatce. Wykonano mu test na obecność wirusa grypy (okazał się ujemny), a także pobrano materiał do badania na obecność koronawirusa.

Po wizycie mężczyzny na 1,5 godziny zamknięto Poradnię Chirurgiczną a także SOR, aby zdezynfekować obszary w których przebywał.

Informacja o tym, że mężczyzna nie przebywał poza granicami kraju wyszła na jaw podczas rozmowy z jego rodziną. Bliscy 60-latka zapewnili, że w ciągu ostatnich kilku lat nie wyjeżdżał on poza teren Polski. On sam także przyznał się do wprowadzenia w błąd lekarza, który zbierał od niego wywiad. Tłumaczył, że skłamał licząc, że zostanie szybciej przyjęty do Poradni Chirurgicznej, gdzie miał skierowanie.

– Nieodpowiedzialne zachowanie tego pacjenta doprowadziło do zamknięcia SOR i Poradni Chirurgicznej stwarzając niebezpieczną sytuację dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. To skrajny przypadek braku odpowiedzialności – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni apelując jednocześnie do innych pacjentów, aby obecną sytuację potraktowali bardzo poważnie.

– Mamy do czynienia z niebezpiecznym wirusem. Sprawy nie można bagatelizować. Nie ma tu miejsca na zachowanie, z jakim mieliśmy do czynienia. Chodzi przecież o zdrowie i życie ludzi – podkreśla dyrektor.

Nie wykluczone, że 60-letni mężczyzna zostanie obciążony także kosztami nieuzasadnionej hospitalizacji, oraz wykonania kosztownego badania na obecność koronawirusa.

Żródło: szpital-bochnia.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.