Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-12-02 20:09:28 przez eb

Zamknięcie ul. Szewskiej już wkrótce?

Wielu bochnian ucieszyło się, kiedy w zeszłym tygodniu oddano do użytku trzy ulice w centrum miasta po ich rewitalizacji. Wreszcie będzie się trochę łatwiej poruszać w okolicach Rynku! Ale radość ta będzie trwała krotko. Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja Zachodniej Pierzei Rynku wraz z ulicą Szewską i ulicami prowadzącymi do tzw. Trzech Lamp.

Rada Miasta podjęła uchwałę o zmianie budżetu Miasta, która przewiduje przeznaczenie na ten cel 500 tys. zł. Jako, że ul. Szewska jest fragmentem drogi wojewodzkiej, pieniądze te pochodzą z województwa małopolskiego.

Przewodniczący klubu Bocheńskie Porozumienie, radny Damian Słonina oprotestował tę zmianę, przynajmniej w tej chwili. Podnosił, że utrudnienia w ruchu są w tej chwili duże, i przed przystąpieniem do rewitalizacji Zachodniej Pierzei należałoby ukończyć prace na płycie Rynku.

Rada uchwaliła jednak zmiany w budżecie, należy się zatem liczyć z rychłym zamknięciem ulicy Szewskiej.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


oferent
2019-12-05 14:57:21

Miasto przewznaczyło 2,9 mln złotych tymczasem oferta PSS ( tych od rewitalizacji Rynku) wynosi 3,988 mln złotych . 500 tys.zł to za mało !!! A więc kto dołoży ?