Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-03-25 12:07:10 przez eb

XVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Bochnia

Nie było dyskusji o koronawirusie

W nadzwyczajnych okolicznościach odbyła się XVIII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bochnia 23 marca. Pięciu radnych w ogóle nie pojawiło się na sali obrad. Niektórzy uzbroili się w maseczki, a nawet jednorazowe rękawiczki. Nie uczynili tego ani burmistrz ani przewodniczący Rady i jego zastępca.

Sesja miała tylko dwa punkty: zmianę w uchwale budżetowej i, wynikającą z tego, zmianę w wieloletniej prognozie finansowej.

Radna Zenona Banasiak była rozczarowana tak wąską tematyką obrad. Zaproponowała aby sesję poszerzyć o informację na temat stanu bezpieczeństwa mieszkańców w związku z epidemią COIVD-19.

Stanowczo nie zgodził się na to burmistrz Stefan Kolawiński. Stwierdził, że zmiany w budżecie są konieczne z uwagi na prace przy rewitalizacji, a może o nich zadecydować tylko Rada.
- Chcę ograniczyć niebezpieczeństwo, na jakie się państwo narażacie do minimum - powiedział.

Ostatecznie jednogłośnie uchwalono zmiany w dochodach Miasta: 500 tys. dofinansowania z województwa, 1, 500 tys. - dochodów z gospodarki odpadami oraz ponad 1, 700 tys. unijnej refundacji na projekt Bochnia ODNOWA.

Po stronie wydatków wpisano 500 tys. z województwa małopolskiego i 1, 700 tys z EU z przeznaczeniem na rewitalizację.

W dyskusji radni przypomnieli o tym, że Piotr Dziurdzia jako radny sejmiku pomógł załatwić aż 2 mln. zł na remont drogi wojewódzkiej. Dlaczego do budżetu wprowadzane jest tylko 500 tys.? Okazało się, że wiąże się to z podpisanym ostatnio aneksem do umowy z wykonawcą. Wydatkowanie dalszych sum z tej puli również będzie wymagało podpisania kolejnych aneksów.

Rafał Nosek, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rewitalizacji Miasta i Funduszy Zewnętrznych zapewnił, że rewitalizacja dobiegnie do końca zgodnie z planem, tj. 20 grudnia tego roku.

Jednogłośnie uchwalono również zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


wirusek
2020-03-25 18:19:43

czego dobrego sie mozna spoziewać po tym" burmiszczu" -:(