Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-03-13 20:03:33 przez Czas2012

W Bochni i na terenie powiatu jak dotąd nie ma przypadków zachorowań

Spotkanie Sztabu Kryzysowego w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania było zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19. W spotkaniu któremu przewodniczył starosta Adam Korta uczestniczyli członkowie Sztabu Kryzysowego, komendanci, dyrektorzy służb, inspekcji i jednostek powiatowych.

Podczas spotkania omówiono zadania poszczególnych służb, w tym m.in. sanepidu - informuje urząd straostwa. Rozmawiano o przygotowaniu do działań służby zdrowia, straży pożarnej i policji. Ustalono, iż w czasie trwania tej nadzwyczajnej sytuacji wszystkie służby mają być w stałym kontakcie ze starostwem.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawiła informacje dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie. Omówiła także procedury w sprawie podejrzeń zachorowań. Jak podała aktualnie nie ma na terenie powiatu przypadków zachorować ani osób objętych kwarantanną.

Musimy być przygotowani na to zjawisko. Apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek, a także dostosowanie się do pleceń służb i inspekcji, jeśli nie musimy wychodzić zostańmy w domach. Z naszej strony na bieżąco wdrażamy wszystkie zalecenia i polecenia Wojewody Małopolskiego - mówił Starosta Bocheński.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.