Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-08-29 14:25:50 przez eb

Trudności dla przedsiębiorców - Społem prosi o zwolnienie z podatków

Sytuacja finansowa Bochni nie jest najlepsza. Jak mówiła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta pani skarbnik, jest to spowodowane m. in. mniejszymi wpływami z opłat skarbowych niż się spodziewano. W innym miejscu dowiedzieliśmy się, że w kasie miasta jest w tej chwili zaledwie 40 tys. zł.

Tymczasem do przewodniczącego Rady Miasta wpłynęło pismo od zarządu PSS Społem w Bochni. Popularna Eska prosi zarząd miasta aby zwolnić ją od podatku od nieruchomości znajdujących się na terenie objętym rewitalizacją., tj. od sklepu spożywczego przy ulicy Solnej i restauracji Jubilatka.

Autorzy pisma argumentują, że wskutek utrudnionego przez roboty drogowe dostępu do tych obiektów, dochody z nich spadły przeciętnie o 7%.

Zarząd PSS Społem przypomina, że jest w Bochni drugim, po Stalprodukcie pracodawcą w Bochni i drugim płatnikiem podatków. Przywołuje też na pamięć długą historię jej działalności (od 1919 r) w naszym mieście i wielkie przywiązanie spółdzielców do miasta i jego spraw.

Zwolnienie od podatku od nieruchomości miałoby dotyczyć okresu, w którym prowadzone są prace nad rewitalizacją. Czy w ślad za "Społem" pójdą inne przedsiebiorstwa? Nie tylko bowiem tej firmie rewitalizacja centrum miasta zaszkodziła w prowadzeniu usług czy innej działalności.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.